• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Odpustowe preludium

  ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 04.10.2015 20:18

  W Bochni rozdano nagrody 23. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Maryjnej.

  Przesłuchania festiwalowe rozpoczęły się 3 października w oratorium św. Kingi przy sanktuarium Matki Bożej Bocheńskiej. – Tegoroczna edycja festiwalu wyróżnia się m.in. tym, że w porównaniu do kilku ostatnich lat zgłosiło się o wiele więcej uczestników. Jury zakwalifikowało do konkursu 36 wykonawców, w tym 9 zespołów. Reszta to soliści w kategorii dziecięcej i młodzieżowej – mówi ks. Jacek Sarota, dyrektor festiwalu.

  Uczestnicy konkursu przyjechali aż z sześciu diecezji. – Z tarnowskiej, krakowskiej, częstochowskiej, sandomierskiej, przemyskiej i bielsko-żywieckiej. Poziom był bardzo wysoki, zwłaszcza w kategorii solistów. Gwiazdą festiwalu była Anna Wyszkoni. Nasz festiwal jest zawsze preludium do tygodniowego odpustu ku czci Matki Bożej Różańcowej, który rozpoczyna się w pierwszą niedzielę października – dodaje ks. Sarota.

  Laureatami w kategorii dziecięcej zostali Paweł Madzia, Paulina Ignac, Wiktoria Bruzda oraz Aleksandra Płóciennik, która zdobyła I miejsce.

  W kategorii zespołów I miejsce zdobyła grupa „W Bożym tonie” z Nowego Wiśnicza. Zespół już piąty raz startował w konkursie i tym razem zwyciężył w rywalizacji z innymi wykonawcami. – Bardzo cieszymy się tym zwycięstwem. Śpiewamy już sześć lat, głownie w kościele, ale i podczas wernisaży, wieczorów poetyckich, lokalnych uroczystości – mówi Karina Banaś, wokalistka zespołu.

  Drugie miejsce zajął zespół Confessio z Limanowej, a III – grupa z GOKiS z Sieprawia.

  Pierwsze miejsce w kategorii solista młodzieżowy wyśpiewała Aleksandra Wajda z Przeworska. – Śpiewanie jest moją największą pasją i nadaje sens mojemu życiu. I miejsce w Bochni to w ogóle moje pierwsze zwycięstwo w konkursie wokalnym. Dotychczas śpiewałam amatorsko, jednak od września uczę się śpiewu w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie – mówi Aleksandra.

  II miejsce w kategorii solistów młodzieżowych zdobył duet Calisia z Tarnowa, a III miejsce – Karolina Pietrzak.

  Festiwal po raz 23. zorganizowała parafia św. Mikołaja w Bochni we współpracy z Urzędem Miasta i dzięki wsparciu wielu darczyńców.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół