• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Wołający kaznodzieje

  ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 02.11.2015 09:47

  Nowe dzwony, poświęcone przez bp Jeża, będą wzywać parafian z Gnojnika do modlitwy.

  W nowym kościele parafialnym w Gnojniku został zakończony kolejny etap prac wykończeniowych w świątyni.

  – Znakiem tego są dwa nowe dzwony o imionach „Maryja” i „Józef”, które zawisną na wieży kościoła – mówi ks. proboszcz Marian Zapiór.

  – Nowe dzwony to uwieńczenie kolejnego etapu prac, naszego wspólnego wysiłku, a poświęcenie dzwonów będzie piękną, wzniosłą chwilą, którą szczególnie zapamiętają młodzi – mówi Renata Krakowska, należąca do rady parafialnej.

  Uroczystości poświęcenia dzwonów przewodniczył bp Andrzej Jeż, który w kościele Matki Bożej Fatimskiej celebrował Eucharystię.

  – Głos dzwonów, który będzie się rozlegał z wieży waszego kościoła na cztery strony świata, będzie przypominał o obecności Boga w tym świecie, będzie was wzywał do modlitwy, na Eucharystię, do odmawiania modlitwy „Anioł Pański” czy odśpiewania Apelu Jasnogórskiego. Nie bez powodu dzwony były nazywane „wołającymi kaznodziejami”, mocą swego tonu pieczętowały ewangeliczne treści głoszone w świątyni. Dodatkowo, przez nadanie imion, dzwony będą was wzywać do naśladowania Maryi i Józefa – mówił w homilii bp Jeż. 

  Fundamenty kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej zostały wylane w 2005 roku, budowa murów trwała od wiosny 2006 roku.

  – Modlimy się już w coraz bardziej piękniejącym wnętrzu kościoła, ale jeszcze sporo zostało do zrobienia. Głównie dotyczy to wyposażenia wnętrza, chcemy zrobić jeszcze ławki, dwa boczne ołtarze, wyposażenie zakrystii, sedilia w prezbiterium, witraże, organy – dodaje ks. Zapiór. 

  Prace mogłyby być wykonywane dzięki ofiarności parafian. – Dodatkowo wspierali nas ludzie z parafii patronackich, polonusi z USA i z Niemiec – mówi proboszcz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół