• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Dobrynin już gotowy

  Beata Malec-Suwara

  dodane 03.02.2016 11:00

  Młodzi z całego świata wykazują duże zainteresowanie spędzeniem Tygodnia Misyjnego w naszej diecezji. Jeszcze nie będą chcieli stąd wyjechać.

  Szacuje się, że w diecezji zostanie rozlokowanych ok. 16 tys. ludzi z zagranicy. - Najwięcej zgłosiło się Francuzów - mówi Marta Wideł z Diecezjalnego Biura ŚDM.

  Zarejestrowani do tego czasu pielgrzymi przyjadą także z Włoch, Chile, Słowacji, Republiki Środkowoafrykańskiej, Norwegii, Ukrainy, Austrii, Czadu, Niemiec, Czech, Rumunii, Brazylii, Boliwii, z Nebraski w Stanach Zjednoczonych, Indii, Peru, Ekwadoru, a nawet Atlanty.

  Najprawdopodobniej na początku marca okręgom zostaną przekazane informacje i przydział, z jakich krajów będą gościć pielgrzymów.

  Razem z przydziałem parafie otrzymają także kontakt do opiekuna grupy, która do nich przyjedzie.

  W każdej parafii naszej diecezji (oprócz 4 dekanatów: dwóch bocheńskich, brzeskiego i szczepanowskiego) Tydzień Misyjny spędzi ok. 40–50 osób z jednego z wymienionych krajów.

  Parafia w Dobryninie ma już zapewniony nocleg dla pielgrzymów. Jak informuje ks. Piotr Dymiński, miejscowy katecheta, a zarazem dyrektor ŚDM na szczeblu parafialnym, zgłosiła się już wystarczająca liczba rodzin.

  - Najlepiej, gdyby do nas przyjechała jakaś grupa francuskojęzyczna, ponieważ wielu parafian zna francuski - mówi z kolei tamtejszy proboszcz ks. Andrzeja Jurusik. Młodzież z dobrynińskiej grupy apostolskiej zna język angielski. - Poza tym są słowniki i translatory, damy radę - zapewnia Dorian Augustyn. A Krzysztof Kolis dodaje, że młodzi pomogą rodzinom, które będą przyjmować pielgrzymów.

  Ponadto przygotowania na przyjazd pielgrzymów w Dobryninie są już mocno zaawansowane. Młodzi, którzy tam spędzą Tydzień Misyjny, jeszcze nie będą chcieli wyjeżdżać.

  Nawet pokazy lotnicze, ratownictwa technicznego, wystawa rękodzielnictwa, trofeów łowieckich, przejażdżka bryczką, orkiestra dęta i suto zastawiony swojski stół czekają na pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży.

  W rejonie jest kilkunastu lotników, właścicieli samolotów i dronów, którzy mają w planach zorganizować pokaz na niebie, ponadto dwa koła gospodyń, Stowarzyszenie "Kobiety z pomysłem", Kawalerii Konnej i "Tradycyjna rodzina" oraz trzy oddziały Ochotniczej Straży Pożarnej i orkiestra dęta.

  - Nawet nie zdawałem sobie sprawy z tego, że mamy takie możliwości - przyznaje ks. Piotr Dymiński, miejscowy katecheta, a zarazem dyrektor ŚDM na szczeblu parafialnym.

  Więcej o przygotowaniach do ŚDM w Dobryninie będzie można przeczytać w papierowym wydaniu Tarnowskiego Gościa, który ukaże się na niedzielę 14 lutego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół