• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Lokomotywa do ŚDM

  gb

  dodane 08.02.2016 12:20

  Młodzi z dekanatu uścieńskiego próbują rozpędzić pociąg, który zawiezie ich do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

  W sanktuarium Matki dającej życie w Okulicach odbyło się dekanalne czuwanie młodzieży. Wzięło w nim udział ponad 100 młodych osób m.in. z samych Okulic, jak i Szczurowej, Strzelec Wielkich, Niedzielisk i Cerekwi.

  - Spotkanie jest dekanalne, pierwsze z cyklu regularnie już zaplanowanych, ale otwarte na wszystkich innych, który chcą modlić się w intencji ŚDM i młodzieży, która przygotowuje się do tego wydarzenia – mówi ks. Piotr Kotarba, nowy dekanalny duszpasterz młodzieży.

  Przed młodzieżą z tego dekanatu stoi duże wyzwanie poderwania do pracy, działania i Czuwanie było czasem uwielbienia Boga i spotkania z młodymi z parafii dekanatu   Czuwanie było czasem uwielbienia Boga i spotkania z młodymi z parafii dekanatu Grzegorz Brożek /Foto Gość uczestnictwa tych, którzy stoją z boku.

  – Spotkania będą odbywały się co miesiąc w innej parafii dekanatu. Chcemy naszych rówieśników przygotować modlitewnie i formacyjne do ŚDM. Chcemy się pokazać, że jest już grupa, która pracuje, jeździ na szkolenia, warsztaty, dzieli się tym z innymi, którzy włączają się do pracy. Chcemy pokazać, że młodzi przygotowują młodych do Światowych Dni Młodzieży, że to jest nasza sprawa, nasze wydarzenie, i że każdy młodych może i powinni się w to włączyć. Musimy zachęcać, wciągać, zapraszać – mówi Patrycja Bąk, dekanalna animatorka ŚDM.

  Młodzi obecni na spotkaniu otrzymali w prezencie małe różańce   Młodzi obecni na spotkaniu otrzymali w prezencie małe różańce Grzegorz Brożek /Foto Gość Tak jak ona ze Szczurowej pochodzi też Karolina Stąsiek, druga z dekanalnych animatorek ŚDM.

  – To o czym mówi Patrycja nie jest u nas zadaniem łatwym. Dekanat liczy 8 parafii. W sumie pracuje w nich, w całym dekanacie, tylko 4 księży wikariuszy, którzy zwyczajowo zajmują się pracą z młodzieżą. Tym bardziej czujemy, że to na nas spoczywa obowiązek pociągnięcia innych. Nie jest to łatwe, bo – stykamy się z tym na co dzień – wielu naszych rówieśników jest raczej obojętnych na sprawy religijne. Ale nie poddajemy się, jesteśmy pełni optymizmu i będziemy pracować  – przyznaje Karolina.

  W czuwaniu w Okulicach uczestniczył ks. dr Paweł Górski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Animatorka diecezjalna Natalia Brożek przekazała obecnej młodzieży szereg konkretnych informacji dotyczących ŚDM. Młodzi modlili się koronką do Bożego Miłosierdzia, wzięli udział w koncercie zespołu „Zawersowani” z Bobowej i uczestniczyli w Eucharystii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół