• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Krzyż pielgrzym

  ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 20.02.2016 09:16

  Znak Światowych Dni Młodzieży wędruje po parafiach dekanatu Lipnica Murowana.

  Zanim znaki Światowych Dni Młodzieży pojawią się w diecezji tarnowskiej, w niektórych okręgach już teraz trwa peregrynacja ich kopii w parafiach.

  Tak jest chociażby w dekanacie Lipnica Murowana. Młodzież w poszczególnych wspólnotach podejmuje krzyż Światowych Dni Młodzieży, gromadząc się przy nim na modlitwie, medytacji, refleksji.

  - Krzyż w naszym dekanacie odwiedził już Nowy Wiśnicz oraz Kierlikówkę, a teraz gości go nasza parafia - mówi Kamil, parafialny animator ŚDM w Kamionnej.

  Podczas spotkania z krzyżem ŚDM rozważana jest Droga Krzyżowa, wszyscy odmawiają też modlitwę w intencji Światowych Dni Młodzieży. - Każda parafia wybiera sobie też jakiś temat do rozważań w czasie modlitwy przy krzyżu. My wybraliśmy temat miłości na podstawie „Hymnu o miłości” św. Pawła - dodaje Kamil.

  Młodzi w Kamionnej chętnie uczestniczą w życiu liturgicznym i duszpasterskim w parafii.

  - Mamy zespół muzyczny Vox Eremi, który śpiewa podczas Mszy św. w kościele, reprezentuje też z powodzeniem naszą wspólnotę na różnych przeglądach i festiwalach. Ponadto jest grupa lektorów i młodych, którzy kiedy trzeba są gotowi do podejmowania różnych zadań - mówi Ania.

  W parafii odbyła się niedziela z ŚDM. - Opowiadałem swoim rodakom o idei Światowych Dni Młodzieży, o tym, że będziemy gościć młodych ze świata, których musimy podjąć w naszych domach i parafii. Ksiądz proboszcz podczas wizyty kolędowej promował ŚDM i pytał ludzi o deklarację przyjęcia pielgrzymów. Na razie nie wiemy, skąd do nas przyjadą i w jakiej liczbie - mówi Kamil.

  Spotkanie takie jak przy krzyżu ŚDM są dla młodych okazją do pogłębienia więzi z Jezusem. - Jesteśmy tu także po to, żeby podziękować. Za otrzymane łaski w codziennym życiu. Mamy też prośby związane z naszą przyszłością. Modlimy się również za młodych, aby jak najlepiej przeżyli Światowe Dni Młodzieży - mówi Monika.

  O przygotowanie do ŚDM w Kamionnej nie martwi się ks. proboszcz Jerzy Jawor. - Młodzież bardzo chętnie angażuje się w życie parafii. Nawet wtedy, kiedy kończy szkołę średnią czy studiuje. Mamy w parafii 46-osobową scholę Vox Eremi, którą prowadzi pani dyrektor szkoły podstawowej. Schola występuje poza parafią i zdobywa wyróżnienia na przeglądach i konkursach. Młodzi pomagają w przygotowaniu nabożeństw, adoracji, czuwań - mówi duszpasterz. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół