• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Ponad 1,5 miliona złotych!

  xzw, dsi

  dodane 03.03.2016 10:13

  Tyle na misje ofiarowali tarnowscy diecezjanie dzięki Kolędnikom Misyjnym.

  Wydział Misyjny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie podsumował tegoroczną akcję Kolędników Misyjnych w diecezji tarnowskiej.

  Grupy kolędnicze odwiedzając tysiące domów i mieszkań w prawie wszystkich parafiach zebrały 1 mln 591 tys. 815 zł. To największa suma w historii przedsięwzięcia.

  – Dziękujemy przede wszystkim Panu Bogu. My tylko odpowiadamy na to, co On nam proponuje przez swoich misjonarzy, którzy z bliska widzą biedę ludzką i zwracają się o pomoc. Dzieciom gratulujemy, że podejmują wysiłek kolędowania i chcą przekazywać zebrane ofiary dla potrzebujących rówieśników z dalekich krajów – mówi ks. Krzysztof Czermak, dyrektor Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

  W kolędzie uczestniczyło ponad dwadzieścia jeden tysięcy dzieci, które tworzyły w sumie ponad trzy tysiące sześćset grup. Kolędnicy odwiedzili ok. sto czterdzieści dwa tysiące domów i mieszkań.

  Podczas ostatniej Kolędy Misyjnej dzieci wsparły zebranymi ofiarami projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich pośród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Boliwii, Kazachstanu, Republiki Konga, Demokratycznej Republiki Konga, Jamajki, Burkina Faso, Brazylii oraz Madagaskaru w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

  Dzięki ofiarom zebranym przez kolędników przed laty powstał szpital w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej. Co roku dzieci z diecezji tarnowskiej pomagają w jego prowadzeniu. Dyrektor szpitala Izabela Cywa poprosiła teraz o pomoc m.in. w zakupie lekarstw i dożywianiu dzieci. Także kolejny raz tarnowska misjonarka Ewa Gawin zwróciła się o pomoc w wyposażeniu szkoły dla dzieci głuchoniemych w Bertoua w Kamerunie. Ponadto misjonarze mają w planie wykonanie odwiertów studni głębinowych, budowę sal katechetycznych oraz wyposażenie szkół i przedszkoli.

  „Cristo Causai Raicu” – takie było hasło kolędy w tym roku, co oznacza „Oddali życie dla Chrystusa”. Nawiązuje ono do męczeństwa polskich franciszkanów – bł. ojca Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. o. Michała Tomaszka. Byli oni patronami Kolędy Misyjnej w diecezji tarnowskiej.

  Diecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych w tym roku odbyło się w parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu. Zobacz, jak wspólnie świętowano zakończenie kolędy misyjnej!

  Dzieci się nie wstydzą

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • MarianNowak
   16.09.2017 10:35
   Na tej potencjalnej komisji będzie mógł wykazać się jakością swoich porad w tym czasie - obecny minister Morawiecki, gdyż był doradcą do spraw finansowo - podatkowych w rządzie PO (w 2010 powołano go w skład Rady Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku).

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół