• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Młodzi do kwadratu

  ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 06.03.2016 11:55

  Wysyłają całe kontenery na misje i jeżdżą do Afryki na misyjne staże. A na miejscu zachęcają innych, by dzielili się z biednymi.

  Tegoroczny, ósmy już projekt Stowarzyszenia Inicjatywa Młodzi Misjom (IM2) nosi nazwę „Tiko e na nan”, co oznacza: aby dzieci mogły usłyszeć.

  – Jest on związany z wyposażeniem szkoły dla dzieci głuchoniemych w Bertoua, którą prowadzi misjonarka z naszej diecezji Ewa Gawin – mówi ks. Piotr Boraca, opiekun grupy młodych.

  Do maja zbierane są przedmioty niezbędne dzieciom do nauki oraz życia w internacie, czyli artykuły papiernicze, piłki, koce, pościele, stroje sportowe, piżamy dziecięce.

  Pierwsza część darów związana głównie z wyposażeniem sali gimnastycznej i klas lekcyjnych popłynęła do Kamerunu w listopadzie i marcu, wysyłka reszty planowana jest na czerwiec.

  W sierpniu wolontariusze z IM2 wyruszą na afrykański ląd, by przez miesiąc służyć swoją pomocą w tamtejszej szkole.

  Obecnie na terenie całej diecezji prowadzą animacje misyjne w szkołach, uwrażliwiając dzieci i młodzież na problemy z jakimi borykają się ich rówieśnicy w Kamerunie, zachęcając ich tym samym do wsparcia projektu.

  – Wszystkich zainteresowanych pomocą w zbieraniu darów do kontenera lub animacją w szkole czy parafii zachęcamy do kontaktu poprzez pocztę elektroniczną: inicjatywa.m2@gmail.com oraz przez Facebook – dodaje ks. Piotr.

  Stowarzyszenie Inicjatywa Młodzi Misjom zrzesza młodych ludzi z diecezji tarnowskiej, którzy idąc za Chrystusowym nakazem „idźcie i nauczajcie” postanowili zaangażować się w głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie.

  Już prawie od 10 lat wspierają na różne sposoby działania ewangelizacyjne, podejmowane przez tarnowskich misjonarzy na afrykańskiej ziemi.

  Wysłali dwa kontenery do szpitala i szkół w Republice Środkowoafrykańskiej i dwukrotnie uczestniczyli w stażu misyjnym w tym kraju.

  Co roku organizują Misyjne Święto Dzieci w Tarnowie, posługują jako animatorzy podczas oaz misyjnych, a także współorganizują wiele misyjnych wydarzeń na terenie diecezji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół