• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Róże dla młodych

  Beata Malec-Suwara

  dodane 13.04.2016 13:40

  W Wojniczu ponad 700 osób modli się na różańcu za młodzież. Choć to potężne, to nie jedyne ich wsparcie wyjazdu młodych do Krakowa.

  W wojnickiej parafii jest 35 róż różańcowych, powstaje 36. Jedną z ich intencji już od dawna jest modlitwa za młodych i o duchowe owoce Światowych Dni Młodzieży. - Kiedy papież Franciszek ogłosił Rok Miłosierdzia, zaczęliśmy się zastanawiać, co jeszcze dla młodych moglibyśmy zrobić - mówi Józefa Herjan, opiekunka róż Żywego Różańca w parafii. Pomogła wyobraźnia miłosierdzia, o którą tak apelował św. Jan Paweł II.

  - Zaświtało mi w głowie, że skoro my nie wyjedziemy na spotkanie z papieżem, to moglibyśmy przynajmniej w jakiejś części umożliwić wyjazd młodym - wyjaśnia zelatorka. Wszyscy z entuzjazmem podeszli do pomysłu i z marszu rozpoczęli zbiórkę wolnych datków. Udało się zebrać 8 tys. zł. Młodym taka suma otwiera możliwość wyjazdu na spotkanie z papieżem do Krakowa.

  Ks. Jakub Misiak, opiekun młodzieży, widzi w tym coś jeszcze. - Młodzi są bardzo aktywni w parafii i ludzie to widzą. Ten spory zastrzyk finansowy być może jest formą doceniania ich działań. Z drugiej strony jest sygnałem dla młodych, że brak pieniędzy nie musi być przeszkodą w wyjeździe na ŚDM - mówi kapłan.

  Młodzi sami także inicjują wiele akcji, które mają im pomóc zebrać fundusze na wyjazd: wieczornicę, jasełka, koncerty, kartki. - Wojniczanie zawsze są dla nas hojni - zaznacza Gabrysia Gurgul, prezes parafialnego oddziału KSM, w którym aktywnie działa ponad 50 młodych.

  Więcej o przygotowaniach młodych do Tygodnia Misyjnego i różach Żywego Różańca z Wojnicza będzie można przeczytać w "Gościu Tarnowskim" nr 16, który ukaże się w tę niedzielę.

  Zobacz filmik przygotowany przez młodych z Wojnicza:

  Spot promujący młodzież i parafię Wojnicz ŚDM 2016
  Joffrey Adamus

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół