• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Anioły też tam były...

  ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 07.05.2016 06:00

  Krzyż i ikona Maryi odwiedzały parafie okręgu brzeskiego.

  Młodzi z Zakliczyna, należącego do ciężkowickiego okręgu duszpasterstwa młodzieży, przekazali symbole Światowych Dni Młodzieży rówieśnikom z okręgu brzeskiego.

  Krzyż i ikona Matki Bożej zostały powitane najpierw w sanktuarium św. Stanisława BM w Szczepanowie. Na znaki oczekiwali animatorzy, wolontariusze, a także rodzice z dziećmi pierwszokomunijnymi. W odświętnych strojach, z krzyżami otrzymanymi podczas bierzmowania, pojawiła się reprezentacja młodych z Bielczy.

  Z parkingu przy szczepanowskim sanktuarium znaki zostały wniesione przez Bramę Miłosierdzia do kościoła, gdzie młodzi i wszyscy przybyli mogli oddać im cześć przez ucałowanie.

  Głównym wydarzeniem nawiedzenia w szczepanowskim sanktuarium była Msza św., celebrowana w ramach Wielkiego Tygodniowego Odpustu ku czci św. Stanisława. Po Eucharystii młodzi przekazali znaki rówieśnikom z Borzęcina.

  Powitanie w par. Narodzenia NMP w Borzęcinie odbyło się przed świątynią. Licznie zgromadzili się bierzmowani. Na spotkanie z symbolami ŚDM przybyli duszpasterze i młodzi z innych parafii okręgu, m.in. z Borzęcina Dolnego, Maszkienic, Szczepanowa.

  Uczestnicy nawiedzenia przeszli w procesji wokół borzęcińskiego kościoła. W świątyni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia ze specjalnymi rozważaniami opartymi na „Dzienniczku” św. s. Faustyny. Mogli też ucałować krzyż i ikonę Matki Bożej.

  Niedługo przed godz. 21 Borzęcin pożegnał znaki i przekazał je młodym z Brzeska. Podjęli je najpierw młodzi z par. pw. Miłosierdzia Bożego. W parafialnej świątyni wszyscy zgromadzeni uczestniczyli najpierw w Apelu Jasnogórskim, następnie w adoracji krzyża i nabożeństwie do Matki Bożej. Podczas śpiewanych pieśni uwielbiano Boga modlitwą flagami.

  Ostatnim akcentem nawiedzenia była procesja światła z kościoła Miłosierdzia Bożego do brzeskiej fary, czyli kościoła pw. św. Jakuba i NMP Matki Kościoła. Krzyż i obraz Maryi niesiono ulicami miasta.

  Czuwanie w kościele farnym trwało do rana 7 maja. Następnie znaki Światowych Dni Młodzieży odwiedziły parafie w Porębie Spytkowskiej, Gnojniku i Uszwi. Kolejnym okręgiem, który podejmuje symbole spotkań młodzieży, jest okręg dąbrowski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół