• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Zabieramy stąd ogień

  Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

  dodane 03.08.2016 12:50

  W sanktuarium w Zabawie obchodzone były 118. urodziny bł. Karoliny.

  - Nie jest to parafialny odpust, ale dzień ten jest dla nas i czcicieli bł. Karoliny świętem, o którym pamiętamy - mówi ks. Zbigniew Szostak, kustosz sanktuarium w Zabawie.

  Liturgicznej modlitwie przewodniczył 2 sierpnia abp Edward Nowak, były sekretarz Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w latach 1990-2007.

  - Podczas tej Eucharystii przy relikwiach bł. Karoliny pomyślmy o tym, by nasze życie układać tak, by było zgodne z Ewangelią. Prośmy Boga, byśmy umieli słuchać tego, co ona, bł. Karolina nam mówi, zwłaszcza wtedy, gdy mówi jak wypełnić Ewangelię w naszym życiu osobistym, społecznym. To jest jej postawa: cieszyć się Ewangelią, cieszyć się, że wymaga, cieszyć się, że Bóg chce zbawić każdego - mówił w homilii abp Edward Nowak.

  Podkreślił, że bł. Karolina tu, w Zabawie, jest obecna wśród ludzi, w tajemnicy świętych obcowania, w tajemnicy relikwii, w pamięci tego miejsca. - Wpatrujmy się w jej życie, świadectwo, by stać się prawdziwym, czyli świętym człowiekiem. Tak jak ona - dodał.

  Pielgrzymi z Worcester z abp Nowakiem w kościele w Zabawie   Pielgrzymi z Worcester z abp Nowakiem w kościele w Zabawie Grzegorz Brożek /Foto Gość Na Mszy św. obecni byli czciciele bł. Karoliny z całej diecezji, a także pielgrzymi ze Stanów Zjednoczonych. Jedna z obecnych grup przyjechała na ŚDM z Worcester w Massachusetts.

  - Jesteśmy też tu, u bł. Karoliny, zwłaszcza, że mam wielu młodych ludzi w grupie i warto, żeby lepiej poznali bł. Karolinę - mówi opiekun pielgrzymów ks. Ryszard Polek z Worcester. Troska o szeroko rozumianą czystość serca jest uniwersalnym pragnieniem ludzi. - Także naszych parafian, zwłaszcza młodzieży. Tylko wszyscy potrzebujemy jakiegoś wzorca, kogoś, kogo można naśladować, kogoś, do kogo można się odnosić, prosić o pomoc. Doświadczenie Światowych Dni Młodzieży i ten ogień, który zabieramy stąd, od bł. Karoliny mam nadzieję zapali ludzi do tego, by zechcieli iść jej drogą - dodaje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół