• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Odblaskowy różaniec

  Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

  dodane 11.10.2016 16:50

  Dzieci ze szkoły w Rdziostowie tak bardzo troszczą się o bezpieczeństwo na drodze, że w tej sprawie nie zaniedbują także modlitwy.

  W kościele parafialnym w Marcinkowicach wraz z opiekunkami, katechetką Martą Gródek-Piotrowską oraz Anną Saratą, koordynatorką akcji „Odblaskowa szkoła”, dzieci prowadziły różaniec, a po nim rozdawały jego uczestnikom odblaskowe opaski na ręce i ulotki poruszające kwestie bezpieczeństwa na drodze. 

  - Odblaski rozdajemy, by ludzie byli bardziej widoczni na drodze i kierowcy łatwiej ich dostrzegali. Sami, jako uczniowie, chodzimy do szkoły, zwłaszcza w godzinach rannych w kamizelkach odblaskowych. Wiemy, że tak trzeba, że to wpływa na bezpieczeństwo - zapewnia Martyna Wróbel, uczennica klasy szóstej.

  - Dzisiaj jesteśmy w kościele w Marcinkowicach, ale organizujemy 12 października w Nowym Sączu, Wielogłowach i Chełmcu happening "Bądź widoczny, noś odblaski”, w czasie którego dzieci i cała społeczność szkolna będzie promować bezpieczeństwo i prosić decydentów o budowę chodnika w Rdziostowie - mówi Anna Sarata. W happeningu weźmie udział 120 osób. - Staramy się drugi rok z rzędu działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym - dodaje.

  Marta Gródek-Piotrowska przypomina, że szkoła w Rdziostowie, jej uczniowie są w trudnej sytuacji. - Jak wspomnieliśmy, przy drogach na większości terenu parafii Marcinkowice nie ma chodnika. W pobliżu, w Klęczanach, jest kamieniołom, po głównej drodze jeździ dużo ciężarówek, więc sytuacja jest trudna. Mieliśmy jakiś czas temu sytuację, że na pasach przed szkołą zostało potrącone dziecko, więc tym bardziej zależy nam, by zrobić wszystko, aby droga do i ze szkoły dla dzieci była bezpieczna - mówi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół