• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Iskry nad Dunajcem

  ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 15.10.2016 07:00

  Niecodzienni goście odmówili różaniec w Krościenku podczas czuwania młodych z całego dekanatu.

  W kościele parafialnym w Krościenku n. Dunajcem odbyło się dekanalne czuwanie młodzieży.

  - Chcemy podziękować za Światowe Dni Młodzieży, ale i rozwijać wspólną formację duchową. Obecne spotkanie ma hasło wzięte z przemówienia papieża Franciszka wygłoszonego podczas ceremonii powitania w Krakowie - „Miłosierdzie ma młode oblicze”. Chcemy dzisiaj, ale i przez następne czuwania wracać do tekstów Franciszka, które powiedział do młodych w Krakowie. To będzie nasz program formacji - mówi ks. Janusz Pabian, dekanalny duszpasterz młodzieży i wikariusz w Krościenku.

  Spotkanie rozpoczęło uroczyste wniesienie symboli Światowych Dni Młodzieży oraz wielkiego drewnianego różańca. Nieśli go młodzi, którzy przez charakterystyczne stroje, przypominali świętych i błogosławionych, świadków miłosierdzia. W procesji szedł więc św. bł. Piotr Frasatti, św. Jan Paweł II, św. s. Faustyna, bł. Karolina oraz św. Matka Teresa.

  Modlitwę różańcową poprowadzili młodzi z grupy apostolskiej w Krościenku, a poszczególne dziesiątki odmawiali młodzi przedstawiający różnych świętych.

  Konferencję o Bożym miłosierdziu i m.in. znaczeniu słowa „iskra” wygłosił ks. Sebastian Kolasa.

  - Zadaniem iskry nie jest świecić, lecz zapalać, inicjować, dawać impuls. Pozwólmy więc, by Bóg zapalił nas do działania, angażowania się, bycia świadkami miłosierdzia - apelował ks. Sebastian.

  Podczas nabożeństwa młodzi mogli skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię św. Spotkanie zakończyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, specjalne posłanie do pełnienia dzieł miłosierdzia oraz namaszczenie balsamem miłosierdzia.

  O tym, jak działają młodzi w Krościenku i co planują ich rówieśnicy w Sromowcach Niżnych w 44 numerze „Gościa Tarnowskiego”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół