Nowy numer 16/2018 Archiwum

Dziękczynienie za świętego

W parafii, skąd pochodzą osoby, które doznały cudów za wstawiennictwem o. Papczyńskiego, była także podegrodzka delegacja.

W niedzielę przed uroczystością Wszystkich Świętych w Ełku w parafii NMP Królowej Apostołów, gdzie proboszczem jest podegrodzki rodak ks. Jerzy Owsianka i skąd pochodzą osoby, które doznały cudów za wstawiennictwem o. Papczyńskiego, odbyła się Msza dziękczynna za dar kanonizacji o. Stanisława z Podegrodzia.

W Mszy św., której przewodniczył biskup ełcki Jerzy Mazur, wzięła udział także delegacja z Podegrodzia, która wyróżniała się bogato zdobionymi strojami ludowymi Lachów Podegrodzkich. Towarzyszył im proboszcz ks. Józef Wałaszek.

  Ołtarz z obrazem o. Papczyńskiego podarowanym przez parafian z Podegrodzia.
arch. parafii pw. NMP Królowej Apostołów w Ełku
Na zakończenie Eucharystii bp Mazur poświęcił m.in. ołtarz dedykowany o. Stanisławowi Papczyńskiemu, który zawiera obraz nowego Świętego autorstwa Kazimierza Twardowskiego. To dar parafii św. Jakuba Apostoła w Podegrodziu. W ołtarzu znajduje się relikwiarz św. o. Stanisława ustawiony na kamieniu - tzw. otoczaku przywiezionym z brzegu rzeki Dunajec z Podegrodzia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma