• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • 9:0 dla tarnowskich kleryków

  dodane 04.11.2016 17:53

  Piłkarze WSD Victoria pokonali kolegów z Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

  Zwycięstwem naszych zakończył się mecz piłki nożnej między zespołami WSD Victoria a ASD Poznań.

  Tarnowscy klerycy aż 9 razy umieszczali piłkę w bramce rywali. – Dzisiejszy mecz jest pierwszy z serii dwumeczy, które rozgrywamy w ćwierćfinałach kleryckiej ligi piłki nożnej. Jeśli wygramy oba mecze, czyli u nas i na wyjeździe w Poznaniu, to pojedziemy do Siedlec na rozgrywki półfinałowe i – mamy nadzieję – finałowe – mówi dk. Piotr Tajak, kapitan Victorii.

  Tarnowscy klerycy nie spotkali się wcześniej z poznaniakami na boisku. – Dlatego pierwsza połowa była trochę rozpoznawcza, choć już w 10. minucie strzeliliśmy gola – dodaje kapitan.

  Poznańscy klerycy po raz pierwszy walczyli z drużyną z południa Polski. Wcześniej ich przeciwnikami byli koledzy z Łodzi i Koszalina. – Nie sprawdzaliśmy wcześniej, jakie wyniki ma Victoria, ale z pewnością nietrudno w Tarnowie o piłkarzy, skoro tamtejsze seminarium jest największe w Polsce. Mają więc w kim wybierać – mówi Marek Dziwak, kleryk III roku, kapitan drużyny z Poznania.

  Piłkarzem w seminarium zostaje ten, kto już wcześniej pasjonował się grą w piłkę. – Ja się cieszę, że mogę w seminarium robić też to, co zawsze lubiłem. Najważniejszym plusem uprawiania sportu, grania w piłkę nożną jest dla mnie uczenie się zaufania do swoich kolegów z zespołu. Dalej tworzenie zgranej wspólnoty. Oczywiście, jako młody, rozwijający się człowiek dbam w ten sposób o swoje zdrowie – podkreśla kl. Marek.

  A dla diakona Piotra z Victorii? – Piłka jest dla mnie formą odstresowania, bo człowiek sporo czasu spędza przy biurku. Ale najważniejsze jest to, że powstaje wspólnota, zespół, który łączy nie tylko bycie w seminarium, wspólna droga do kapłaństwa, ale i pasja piłkarska – podkreśla dk. Piotr, który gra już w trzecich mistrzostwach jako kleryk.

  Poznańscy alumni mieli okazję, poza meczem, poznać Tarnów. Zwiedzili gmach tarnowskiego seminarium, Muzeum Diecezjalne. Zobaczyli również tarnowską katedrę i Starówkę.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół