• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Są już gotowi!

  Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

  dodane 05.11.2016 17:10

  W Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży jest aktywna młodzież, która dużo robi, idzie do przodu. Ciągle jednak wraca do duchowych korzeni.

  W kościółku pw. św. Józefa w Tarnowie odbył się dzień skupienia dla członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu młodych ludzi. – To są przede wszystkim osoby, które za dwa tygodnie, w święto patronalne KSM, czyli uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, będą w tarnowskiej katedrze składać przyrzeczenia KSM i staną się pełnoprawnymi członkami naszej organizacji – mówi Natalia Bania, prezes KSM Diecezji Tarnowskiej.

  Dzień skupienia wypełniała adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św. z kazaniem. Cały czas była okazja do spowiedzi. Na zakończenia spotkania młodzi, którzy będą składać przyrzeczenia mieli próbę. Dzień skupienia poprowadził zastępca diecezjalnego asystenta KSM ks. Marcin Baran. 

  - To jest jednak o roku ubiegłego czas spotkania dla wszystkich członków, czas refleksji, modlitwy, zastanowienia się, przypomnienia sobie dlaczego jesteśmy w KSM. Formacja w oddziałach jest na dobrym, ale różnym poziomie. Część z oddziałów koncentruje się czy poświęca mnóstwo czasu na akcje, działanie. I to dobrze, bo do służby Bogu i ojczyźnie jesteśmy powołani, ale nie możemy zapominać o tym, dlaczego podejmujemy działanie – dodaje Natalia.

  - Bo tak naprawdę gromadzi nas Jezus Chrystus. My czasem staramy się robić i zrobić jak najwięcej, ale musimy pamiętać dlaczego to robimy, że to przez wzgląd na Chrystusa chcemy i my służyć, próbujemy Jego ducha służby naśladować. To właśnie powinien być motyw naszej aktywności – mówi ks. Marcin.

  Dzień skupienia poprowadził ks. Marcin Baran.   Dzień skupienia poprowadził ks. Marcin Baran. Grzegorz Brożek /Foto Gość

  W tym roku przyrzeczenia złoży kilkudziesięciu członków KSM. – Każdy, kto chce złożyć przyrzeczenie musi skończyć szkolenie pierwszego stopnia i uczestniczyć w dniu skupienia. Szkoleni a skończyło co prawda około 120 młodych ludzi, ale część z nich nie kończyła 16 roku życia, więc nie może jeszcze w tym roku złożyć przyrzeczenia. Może zrobią to w roku przyszłym – informuje Angelika Biernat z KSM Diecezji Tarnowskiej.

  Obecnie stowarzyszenie w diecezji ma 60 oddziałów. W minionym roku, z racji na skupieniu się na ŚDM nie powstały nowe, ale obecnie kilka parafii chce powołać do życia oddziały stowarzyszenia, co jest owocem pracy m.in. tzw. grupy desantowej KSM, która jeździ i spotyka się z młodzieżą w całej diecezji

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół