• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Prawie 300 tys. zł dla rodzeństwa

  Łukasz Jaje

  dodane 13.12.2016 09:20

  Efekty akcji "Walczymy o życie rodzeństwa" przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów.

  W ciągu zaledwie 5 tygodni na specjalne konto Towarzystwa Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej wpłynęło ponad 202 tys. złotych. Na tym nie koniec, ponieważ bliscy Zuzanny, Justyny i Mateusza zebrali ok. 90 tys. zł, co daje w sumie prawie 293 tys. złotych.

  W sobotę odbył się finał Mikołajkowego Daru Serca. Już od godzin porannych pilźnieński rynek został opanowany przez strażaków, pojawili się też mikołaje na motocyklach. Ciąg dalszy imprezy miał miejsce w Domu Kultury, gdzie pierwsze godziny finału należały do uczniów gminnych szkół i przedszkoli. Następnie publiczność wysłuchała koncertu podopiecznych szkoły muzycznej KIK Muza oraz została porwana do zabawy z grupą młodzieżową działającą przy parafii w Pilźnie. W roli wodzireja perfekcyjnie sprawdził się ks. Jarosław Musiał.

  Najwięcej emocji wywołała licytacja ikony Matki Bożej z Dzieciątkiem, pisana i przekazana przez ks. dr Jacka Soprycha. Ostatecznie ikona została sprzedana za 5 tys. złotych   Najwięcej emocji wywołała licytacja ikony Matki Bożej z Dzieciątkiem, pisana i przekazana przez ks. dr Jacka Soprycha. Ostatecznie ikona została sprzedana za 5 tys. złotych arch. UM Pilzno

  Punktem kulminacyjnym była aukcja. Licytowano m.in. koszulkę klubową Artura Jędrzejczyka czy rękawice bramkarskie Jerzego Dudka. Najwięcej emocji wywołała jednak licytacja ikony Matki Bożej z Dzieciątkiem, pisana i przekazana przez ks. dr Jacka Soprycha. Ostatecznie ikona została sprzedana za 5 tys. złotych.

  Na koniec na scenie wystąpili członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Rombań z Chyżnego, a także kapela z Orawy.

  W sumie podczas sobotniego finału zebrano 22,65 tys. zł, a wciąż trwają licytacje na Facebooku. Akcja charytatywna “Mikołajkowy dar serca“ w tym roku ma na celu wsparcie rodzeństwa: 28-letniej Zuzanny Górki z Lipin, 29-letniej Justyny Cichowskiej ze Słotowej, a także 27-letniego Mateusza Pędraka ze Zwiernika, zmagających się z pląsawicą Huntingtona.

  Choroba prowadzi do niepełnosprawności i śmierci. Zuzanna, Justyna i Mateusz nie są już w stanie samodzielnie funkcjonować, mają problem z podstawowymi czynnościami: chodzeniem, mówieniem, jedzeniem. Dramat Justyny i Zuzanny dopełnia fakt, że kobiety są matkami.

  Jedynie operacja wszczepienia stymulatorów mózgu daje szansę poprawy. Operacja, nie licząc kosztów rehabilitacji kosztuje 63 tys. złotych. W ostatnich dniach operację w Gdańsku przeszła Zuzanna Górka.

  Pomoc dla trójki rodzeństwa można kierować na numer konta Bank Spółdzielczy Pilzno: 83 9477 0001 0000 0840 2000 0050 tytułem: “Mikołajkowy dar serca” . Zbiórka publiczna prowadzona jest pod szyldem Towarzystwa Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: AKCJA, PILZNO, POMOC

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół