• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Wspólnota 93 małżeństw

  bs

  dodane 14.12.2016 10:40

  Kręgi Domowego Kościoła świętowały jubileusz 25-lecia istnienia w rejonie Limanowa.

  Przez dwa dni, od 10 do 11 grudnia, wspólnota Domowego Kościoła z rejonu Limanowej świętowała srebrny jubileusz. W jego obchody włączyło się ponad 90 par małżeńskich wspólnie z dziećmi.

  Sobotnie świętowanie było czasem rekolekcji i niejako powrotem do korzeni. O życiu i działalności założyciela Ruchu Światło-Życie, którego gałęzią jest Domowy Kościół, opowiadała bliska współpracownica sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego - pani Dorota Seweryn.

  Tego dnia w Limanowej zagościł także moderator generalny Ruchu Światło-Życie ks. Marek Sędek. Przewodniczył Mszy św. dziękczynnej za 25 lat formacji w Domowym Kościele w tym rejonie. W homilii podkreślił, że osobiste doświadczenie Boga daje gwarancję naszego wzrastania ku świętości. Aby doświadczyć Boga, musimy być na Niego otwarci, umieć Go zobaczyć oczami wiary i Nim żyć. Bycie we Wspólnocie Domowego Kościoła w tym właśnie pomaga - doświadczać małżonkom żywego i miłującego Boga.

  Niedzielnej dziękczynnej Eucharystii z kolei przewodniczył ks. Wiesław Piotrowski, miejscowy proboszcz i kustosz bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, w koncelebrze ks. Piotra Cebuli, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin kurii diecezjalnej w Tarnowie, ks. Sylwestra Brzeźnego, moderatora rejonowego Domowego Kościoła, ks. prał. Karola Dziubaczki i ks. Piotra Witowskiego.

  - W darze ofiarnym przynieśliśmy oprócz osobistych niewypowiedzianych darów; kielich i patenę z symbolami oazowymi. Niech przyczynią się one do ożywienia głębokiego pragnienia, by Jezus Eucharystyczny zamieszkał w naszych sercach na zawsze - mówią panie Marta i Agata z Domowego Kościoła. 

  Po Mszy św. przy uroczyście nakrytym stole podsumowano 25 lat pracy w Kręgach Domowego Kościoła działających w rejonie Limanowa. W agapie wśród licznie zgromadzonych członków wspólnoty (ok. 200 osób) uczestniczyła także para diecezjalna Domowego Kościoła Iwona i Andrzej Bernachowie.

  Dzieci z Kręgów DK także świętowały jubileusz, tyle że po swojemu   Dzieci z Kręgów DK także świętowały jubileusz, tyle że po swojemu arch. DK LImanowa Pierwsze Kręgi Domowego Kościoła postały 10 września 1991 roku z inicjatywy Bożeny i Jerzego Wojtasów. Było ich początkowo 7, potem stopniowo się rozrastały i obecnie jest ich 21, w których formują się 93 małżeństwa.

  - Wzruszające i refleksyjne dla nas były świadectwa małżonków potwierdzające, jak drogocennym skarbem są dary Domowego Kościoła dla budowania jedności małżeńskiej i pogłębiania ich wzajemnej miłości - zaznaczają panie Marta i Agata.

  - Para rejonowa Halina i Krzysztof Olchawowie oraz moderator rejonowy ks. Sylwester Brzeźny dołożyli wszelkich starań, aby nasza wspólnota uczciła ten wspaniały jubileusz w sposób jak najbardziej godny i radosny - dodają panie i serdecznie im za to dziękują.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół