• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Ma dębowe serce

  ks. Zbigniew Wielgosz / UG Dębno

  dodane 03.01.2017 12:01

  Ks. Marian Majka, były proboszcz w Dębnie, został uhonorowany przez wójta gminy.

  W Wiejskim Domu Ludowym w Biadolinach Szlacheckich odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Dębno, podczas której wręczono tytuł Honorowego Obywatela Gminy Dębno, a także nagrody dla laureatów konkursów „Dębowe Serce” i „Dębińskie Pasje”.

   

  Nagrodę Wójta Gminy Dębno „Dębowe Serce” otrzymał ks. Marian Majka, były wieloletni proboszcz w par. św. Małgorzaty w Dębnie.

   

  – W czasie swojej posługi kapłan w ogromnym stopniu przyczynił się do rozwoju zarówno samego kościoła, jak i całej parafii. Był zaangażowany w działalność dobroczynną, a także w zachowanie dziedzictwa kulturowego naszego regionu.

   

  Ksiądz Majka zainicjował i nadzorował liczne inwestycje, których realizacja pozwoliła na niezbędną renowację budynku kościoła i terenów wokół niego. Dzięki jego staraniom, kościół w Dębnie jest dziś wizytówką diecezji.

   

  Pomimo ogromu pracy w parafii i poza nią – przez wiele lat był równocześnie dziekanem dekanatu w Porąbce Uszewskiej – troszczył się o los swoich parafian, wśród których cieszy się wielkim szacunkiem i poważaniem – czytamy w laudacji.

   

  W konkursie „Dębińskie Pasje” kapituła przyznała dwie nagrody, których laureatkami zostały utalentowane sportowo uczennice Zespołu Szkół w Łysej Górze: Amelia Marek z Sufczyna oraz Weronika Najberek z Łysej Góry.

   

  Honorowym obywatelem gminy Dębno został artysta plastyk Jerzy Sacha. – Pan Jerzy to prawdziwy człowiek renesansu.

   

  Jest uznanym plastykiem, rzeźbiarzem i nauczycielem sztuki, którego prace zdobią obiekty użyteczności publicznej w całym kraju. Jednocześnie, laureat był również utytułowanym sportowcem, a później trenerem i działaczem sportowym, wielokrotnie odznaczanym za swój wkład w rozwój kultury fizycznej w regionie.

   

  Nadanie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Dębno Jerzemu Sacha jest uhonorowaniem jego ogromnego dorobku na wielu płaszczyznach życia i nieustającego udziału w promowaniu naszej gminy – zapisano w laudacji na cześć Honorowego Obywatela.

   

    Laureaci nagród gminy Dębno
  UG Dębno
  Po uroczystościach, które uświetnił występ pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Biadolinach Szlacheckich, rozpoczęła się robocza część sesji. W jej trakcie przyjęto między innymi uchwałę budżetową Gminy Dębno na rok 2017, wieloletnią prognozę finansową, ramowy plan pracy Rady Gminy oraz roczne plany pracy Komisji i Komisji Rewizyjnej Rady.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół