• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Na drodze ku prawdzie

  Dorota Kunc /RDN Małopolska

  dodane 10.01.2017 10:28

  Msza św., koncert, życzenia, statuetki i niespodzianka na koniec, czyli co się działo na spotkaniu diecezjalnego radia.

  – Rola mediów w dzisiejszych czasach jest szczególnie trudna, musi polegać na prawdzie, nawet jeżeli jest to trudna prawda – powiedział podczas noworocznego spotkania RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, bp Andrzej Jeż.

  Jego zdaniem, dziennikarze powinni przede wszystkim przekazywać prawdziwe informacje, mimo że są one czasem niepopularne.

  – Chrześcijaństwo jest religią realizmu, widzimy też ludzkie słabości i grzechy. Rolą Kościoła jest działalność prowadząca do nawrócenia, a nawrócenie jest tylko wtedy możliwe, jeżeli żyjemy w prawdzie. Dziennikarz musi iść drogą prawdy za wszelką cenę, niezależnie z jakiej jest stacji, jakie ma poglądy – to jest główne dziś powołanie dziennikarza – dodaje hierarcha.

  Podczas spotkania, które zorganizowano w restauracji Bristol w Tarnowie, po raz pierwszy w historii radia wręczono statuetki im. ks. abpa Józefa Życińskiego.

  Otrzymali je bp Andrzej Jeż, ks. prałat Stanisław Gurgul, Adam Dudek – prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej, Janusz Cetnar – prezes firmy Megael i Mariusz Dziekan – nagłośnieniowiec RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

  Wyróżniono też honorowym członkostwem działaczy Klubu Dobrze Nastawionych: Stanisława Jarosza – właściciela firmy Taurus oraz Monikę Słombę, Bernadettę Galik i Andżelikę Galik. Nagrodzono ponadto pracowników radia RDN: Jerzego Olszówkę, Grzegorza Golca i Piotra Fortunę.

  Muzycznym gościem spotkania była Hanna Banaszak z zespołem. W rozmowie z RDN nie kryła, że postrzega Tarnów nie tylko przez pryzmat koncertów, które tu dawała, ale i przyjaźni z dyrektorem obydwu stacji ks. Jackiem Miszczakiem.

  – Poczuliśmy się jak rodzeństwo pewnego dnia, jest mi bardzo bliski. Cieszę się, że prowadzi takie radio. Jacuś sporo mi opowiada o radiu, o tym jak to wygląda i jaki jest profil tego radia – mówi artystka.

  Członkowie Klubu Dobrze Nastawionych składali sobie nawzajem i słuchaczom RDN najlepsze życzenia.

  Niespodzianką były podziękowania, które dyrektorom radia ks. Jackowi Miszczakowi i ks. Krzysztofowi Orłowi złożyli pracownicy. Ks. Jacek Miszczak otrzymał karykaturę wykonaną przez jednego z tarnowskich artystów. Uroczystość prowadziła Monika Faron – Miśtak.

  Spotkanie Klubu Dobrze Nastawionych oraz radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz poprzedziła Msza św. w Kościele św. Maksymiliana w Tarnowie pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół