• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Tyski wieczór…

  Krzysztof Młynarczyk

  dodane 11.01.2017 11:32

  z chórem CANTICUM IUBILAEUM. Laureat ubiegłorocznych Wieczorów Kolędowych koncertował w Tychach.

  Zanim jednak limanowski chór mieszany CANTICUM IUBILAEUM wystąpił w Tychach, koncertował w Tyńcu.

  Chórzyści przybyli do opactwa, aby wziąć udział we Mszy świętej w intencji zmarłego w ubiegłym roku śp. profesora Mariana Machury, który był honorowym członkiem chóru CANTICUM IUBILAEUM.

  Na Eucharystii obecna była także najbliższa rodzina profesora i tynieccy parafianie. Po wspólnej modlitwie chórzyści wraz ze swoim dyrygentem, a zarazem wychowankiem profesora Machury, udali się na cmentarz parafialny w Tyńcu, aby pomodlić się przy grobie wybitnego i zasłużonego muzyka.

  Kolejny koncert chór dał już w Tychach. Zespół został zaproszony do wykonania koncertu kolęd w ramach XXVI Tyskich Wieczorów Kolędowych.

  Organizatorzy wieczorów podkreślają znaczenie pieśni bożonarodzeniowych dla duchowości i kultury narodowej, zakładając przy okazji pielęgnowanie tradycji i przywracanie do praktyki wykonawczej polskich kolęd, zwłaszcza tych mniej znanych i niejednokrotnie niesłusznie zapomnianych.

  Na XXVI edycję festiwalu zaplanowano koncerty chórów oraz zespołów z kręgu muzyki jazzowej.

  Tyskie Wieczory Kolędowe rozpoczęły się 7 stycznia i potrwają do najbliższej niedzieli. W ramach tygodnia kolęd, odbywa się co roku konkurs chórów. Laureatem nagrody GRAND PRIX w poprzedniej edycji został Chór CANTICUM IUBILAEUM.

  Koncert limanowskich artystów odbył się w kościele ewangelicko-augsburskim pw. Apostołów Piotra i Pawła w Tychach. Chórowi pod dyrekcją Marka Michalika akompaniowała Edyta Lachor-Mitkowska.

  W czasie koncertu śląska organistka Brygida Tomala zaprezentowała interesujące aranżacje organowe. Mimo przenikliwego zimna, publiczność bardzo gorąco przyjęła wykonanie chóru. Koncertu wysłuchał , a po nim złożył gratulacje i słowa uznania, dyrektor artystyczny Tyskich Wieczorów Kolędowych, kompozytor i organista Henryk Jan Botor.

  Podczas XXVI Tyskich Wieczorów Kolędowych oprócz chóru z Limanowej, wystąpią także artyści krakowskiej „PIWNICY POD BARANAMI”, chór prawosławny OKTOICH, Krystyna Prońko oraz Grażyna Łobaszewska.

  Całość zakończy w niedzielę koncert galowy i występ laureatów XXVI. Tyskich Wieczorów Kolędowych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół