• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Bochnia najlepsza

  Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

  dodane 12.01.2017 17:00

  Zakończył się diecezjalny etap XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej.

  12 stycznia w Tarnowie odbył się diecezjalny etap XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej. Wzięło w nim udział 78 uczestników z 90 osób, które zostały wyłonione jako laureaci etapu szkolnego. W diecezji tarnowskiej w rywalizacji na pierwszym poziomie brało udział 440 osób.

  - Myślę, że była w was nie tylko motywacja rywalizacji, żeby osiągnąć jak najlepsze miejsce, ale przede wszystkim literatura, która została wskazana przez organizatorów, niosła też aspekt formacyjny. Biorąc udział w Olimpiadzie Teologii Katolickiej, można nie tylko się czegoś dowiedzieć, ale także przełożyć tę wiedzę na swoje życie i postępowanie - zaznaczył ks. dr Bogusław Połeć, dyrektor Wydziału Katechetycznego kurii diecezjalnej w Tarnowie.

  W etapie diecezjalnym I miejsce zdobyła Gabriela Wolak z I LO w Bochni, a pochodząca z parafii Łąkta. - Bardzo się cieszę, jest to dla mnie bardzo duże zaskoczenie - mówi laureatka. - W Olimpiadzie Teologii Katolickiej brałam udział już w zeszłym roku i uważam, że dzięki temu można poznać naukę nie tylko obecnego papieża Franciszka, ale i Jana Pawła II, który pozostawił nam ogromne dziedzictwo swojej nauki, a często tego nie doceniamy. Jestem w klasie matematycznej, ale teologia to jest taki temat, który w dzisiejszym czasie jest szczególnie potrzebny - dodaje.

  Gabriela Wolak z I LO w Bochni odbiera nagrodę za zajęcie I miejsca diecezjalnego etapu XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej   Gabriela Wolak z I LO w Bochni odbiera nagrodę za zajęcie I miejsca diecezjalnego etapu XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej Beata Malec-Suwara /Foto Gość Drugie miejsce wywalczyła Jadwiga Kucia z II LO w Nowym Sączu. Od trzech lat zajmuje miejsce na podium. Trzeci był Michał Ryndak, uczeń I LO w Tarnowie, pochodzący z Olszyn. Cała trójka będzie reprezentować diecezję na ogólnopolskich zmaganiach. Tematem tegorocznej olimpiady są objawienia fatimskie.

  - Gratuluję wszystkim udziału i życzę - niech Matka Boża prowadzi was jak najpiękniej przez życie do tej najpewniejszej nagrody, do której wszyscy jako chrześcijanie zdążamy - mówił do uczestników podczas wręczenia nagród bp Stanisław Salaterski. - Ufam, że takich apostołów Fatimy w was znajdzie Pan Bóg i Matka Najświętsza, bo nie tylko wiecie więcej o tym, co tam było, ale w sercu jesteście bardziej otwarci i gotowi wypełnić to, czego Matka od nas oczekuje. Niech przez was, tak jak przez tę trójkę, choć małych i nieumiejących czytać, dzieci rozlewa się w świecie dobro, wola Boża i miłość  - życzył.

  Nagrody otrzymali laureaci pierwszych 10 miejsc. Oto ich lista:

  1. Gabriela Wolak z I LO w Bochni
  2. Jadwiga Kucia z II LO w Nowym Sączu
  3. Michał Ryndak z I LO w Tarnowie
  4. Karol Litwa z II LO w Nowym Sączu
  5. Magdalena Żelichowska z I LO w Bochni
  6. Natalia Nowosińska z I LO w Bochni
  7. Filip Sternal z I LO w Limanowej
  8. Maria Grzebieniarz z IV LO w Tarnowie
  9. Natalia Piękoś z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu
  10. Agnieszka Cieśla, gimnazjalistka z Zespołu Szkół w Łużnej
  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół