• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Zaśpiewali Jezusowi z Eleni

  Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

  dodane 15.01.2017 10:00

  W kościele Krzyża Świętego w Dębicy odbył się X Przegląd Kolęd i Pastorałek. Uświetnił go występ znanej artystki.

  14 stycznia w kościele Krzyża Świętego w Dębicy zaprezentowali się laureaci X Przeglądu Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy dziś kolędę Jezusowi". Otrzymali dyplomy i upominki, ale dodatkową nagrodą było dla nich to, że występów słuchała także Eleni, która była gościem specjalnym festiwalu.

  - Chyba już trzeci raz biorę udział w przeglądzie - mówi Laura Kania z Dębicy, która jest jedną z laureatek przeglądu. - Dzisiaj zaśpiewam "Kolędę dla nieobecnych". Kiedyś na tym przeglądzie śpiewała ją moja siostra. Cieszę się, że dzisiaj usłyszy ją także Eleni - dodaje.

  Dodatkową nagrodą dla laureatów X Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Dębicy, było to, że występów słuchała także Eleni   Dodatkową nagrodą dla laureatów X Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Dębicy, było to, że występów słuchała także Eleni Beata Malec-Suwara /Foto Gość Artystka gratulowała wszystkim małym wykonawcom. - Także śpiewałam od dziecka i bardzo do tego zachęcam. Śpiew wzbogaca dusze i jest bardzo potrzebny w życiu każdego z nas - przekonywała.

  Ks. Józef Wątroba, proboszcz miejscowej parafii, chciałby, żeby dzieci zaczęły śpiewać. - Dziś są płyty, taśmy, ale ludziom nie chce się śpiewać. To stąd pomysł na organizację przeglądu - dodaje.

  Coś w tym jest, ponieważ, jak zauważa Marta Szczyrek z Rady Parafialnej, zwykle przez te 10 lat nigdy nie było w pierwszym etapie mniej niż setki uczestników - solistów, duetów, kwartetów, ale i całych potężnych zespołów. - Przegląd odbywa się w budynku Zespołu Szkół nr 1 w Dębicy, w kościele prezentują się najlepsi - wyjaśnia.

  Podczas jubileuszowego X Przeglądu Kolęd i Pastorałek z koncertem wystąpiła Eleni wraz z zespołem. Znane polskie kolędy i pastorałki śpiewali małemu Jezusowi razem z nią także dębiczanie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół