• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Rusz-duszę, rozeznaj drogę

  Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

  dodane 30.01.2017 16:50

  W Ciężkowicach odbyły się pierwsze rekolekcje z nowego cyklu powołaniowych spotkań dla młodzieży.

  Kilkudziesięciu młodych z całej diecezji przez trzy dni w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach zastanawiało się nad własną tożsamością, nad czwartym, boskim wymiarem istnienia. Rekolektantom pomagał naukami ks. Artur Ważny.

  - Nie tak dawno uruchomiliśmy stronę powołaniową www.rusz-dusze.pl. Ja bym skrót RD rozwinął także jako „rozeznaj drogę”. I teraz naszym zadaniem, zadaniem duszpasterstwa młodzieży jest towarzyszyć młodym w ich rozeznawaniu powołania. Problemem nie jest czy oni zechcą wybrać kapłaństwo, drogę zakonną. Nie w tym sensie rozwijamy dzieło powołań, ale w znaczeniu odczytania Bożego planu wobec nas - mówi ks. Marcin Baran z Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży tarnowskiej kurii.

  - Każdy z nas ludzi jest jakąś tajemnicą. Jesteśmy też obrazem Boga. Czasem redukujemy spojrzenie na siebie samych do trzech wymiarów, tymczasem trzeba wejrzeć w siebie, poznać samego sienie, i poznać Boga w sobie, bo Pan Bóg ma dla każdego plan, ma marzenia o każdym człowieku - mówi ks. Ważny.

  Na rekolekcjach młodzi porządkują pewne elementarne kwestie: bycie mężczyzną i kobietą, chrześcijaninem, spojrzenie na błędy, które popełniamy, na trudne doświadczenia, na to, co narzuca nam świat. - To oczyszczanie przedpola, po to, by później bez zafałszowań zmierzyć się ze sobą samym, by wybory, które będą dokonywać były prostsze - dodaje ks. Artur.

  Ostatnie rekolekcje były koedukacyjne. Kolejne, w marcu, będą oddzielne dla dziewcząt (na początku miesiąca) i chłopców (pod koniec marca). Będziemy o nich informować.

  Więcej o rekolekcjach przeczytacie w papierowym wydaniu "Gościa Tarnowskiego".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół