• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Dobry ojciec lepszy od kazania

  ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 19.03.2017 14:52

  Do św. Józefa w Luszowicach pielgrzymowali mężczyźni.

  W kościele pw. św. Józefa w Luszowicach odbyła się II Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. – Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Bóg miłosierny niech nam błogosławi”. Chcemy w Luszowicach, u św. Józefa, podziękować za Rok Miłosierdzia i prosić o potrzebne łaski dla wszystkich mężczyzn, a szczególnie dla mężów i ojców, abyśmy wytrwali w naszym powołaniu, w trosce o nasze małżeństwa i rodziny – mówi Paweł Bogdanowicz ze Stowarzyszenia „Ojcowie w obronie dzieci i integralności rodziny”.

  Z Wielopola pod Nowym Sączem przyjechał do Luszowic Grzegorz Płachta. – Św. Józef nie przestał być aktualnym wzorem mężczyzny dla każdego z nas. Uczy nas pracowitości, wierności, miłości wobec naszych żon, dzieci – mówi pan Grzegorz. W Luszowicach chce prosić św. Józefa o opiekę nad swoją rodziną.

  Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. dr hab. Marek Kluz z Wydziału Teologicznego UPJPII w Krakowie Sekcja w Tarnowie. – Świadectwo zwyczajnie dobrego męża, ojca jest lepsze od niejednego kazania w kościele. To, jak mężczyzna w domu się modli, pracuje, jak odnosi się do swojej żony, ma niezastąpioną wartość w procesie wychowawczym dzieci, w tworzeniu bezpiecznego ogniska domowego – mówi ks. Kluz.

  Wśród kapłanów celebrujących Mszę św. był również ks. dr hab. Bogdan Węgrzyn, prof. PWSZ w Tarnowie, wywodzący się z Luszowic. – Ja co roku pielgrzymuję do św. Józefa z taką nadzieją, że kiedyś to miejsce, moja rodzinna świątynia, będzie sanktuarium Opiekuna Najświętszej Rodziny – mówi ks. Węgrzyn.

  Parafia w Luszowicach, gdzie od 331 lat czczony jest wizerunek Świętej Rodziny, rozwija duszpasterstwo związane ze św. Józefem. – Planujemy reaktywować Bractwo św. Józefa, które kiedyś istniało. Obecnie mamy gotowy jego statut, który czeka na zatwierdzenie. Chcemy przy kościele urządzić Ogród św. Józefa, który byłby dodatkową przestrzenią modlitwy o opiekę naszego patrona – mówi ks. proboszcz Bogdan Kwiecień.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół