• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Pedagogika boiska

  Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

  dodane 01.04.2017 20:30

  Najlepsi w diecezji piłkarze wśród ministrantów i lektorów są z Czarnej Tarnowskiej, Tylmanowej i Tymbarku.

  W Dębicy 1 kwietnia odbył się finał XI Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej w Piłce Nożnej Halowej.

  - Turniej finałowy rozgrywamy w trzech halach w kategorii ministrantów, lektorów młodszych i lektorów, co odpowiada podziałowi wiekowemu na podstawówkę, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne - mówi ks. Szczepan Juda, organizator finału.

  W każdej z trzech kategorii w finale zagrało 16 drużyn. - Piłka jest popularnym sportem wśród chłopaków. W diecezji uczestników naszego turnieju można liczyć na tysiące, bo najpierw rozegraliśmy turnieje dekanalne, potem okręgowe, by najlepsze drużyny mogły spotkać się w finale - dodaje ks. Szczepan.

  Zdobywcy 1. i 2. miejsca wśród lektorów - Czarna Tarnowska (leży) i Pogwizdów (w czerwonych)   Zdobywcy 1. i 2. miejsca wśród lektorów - Czarna Tarnowska (leży) i Pogwizdów (w czerwonych) Grzegorz Brożek /Foto Gość

  W poszczególnych kategoriach pierwsze 4 miejsca zajęły reprezentacje parafii:

  Ministranci:
  1.    Tymbark
  2.    Brzesko, par. pw. św. Jakuba
  3.    Krużlowa
  4.    Olesno

  Lektorzy młodsi:
  1.    Tylmanowa
  2.    Czarna Tarnowska
  3.    Zalasowa
  4.    Lubcza

  Lektorzy:
  1.    Czarna Tarnowska
  2.    Pogwizdów
  3.    Przyszowa
  4.    Łososina Górna

  Gra chwilami była ostra, ale bardzo fair   Gra chwilami była ostra, ale bardzo fair Grzegorz Brożek /Foto Gość - Rozgrywki są dla nas, dla liturgicznej służby ołtarza, bardzo ważne. Sport formuje nas wewnętrznie, pomaga odważnie, ale z szacunkiem zmierzyć się z przeciwnikiem, wymaga uczciwości, podejścia fair play, kiedy nawet przegrany schodzi z boiska z podniesioną głową i przy oklaskach, co jest piękne - mówi Maksymilian Truś z zarządu diecezjalnego LSO. Jak dodają organizatorzy, formacja wewnętrzna, duchowa zakłada, bo to jest naturalne, również mądrą troskę o fizyczność człowieka, czego świadectwem są choćby te doroczne mistrzostwa.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół