• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Naoczni świadkowie

  ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 03.04.2017 11:52

  Coraz popularniejsze stają się inscenizowane Drogi Krzyżowe przygotowywane w parafiach.

  Inscenizowana Droga Krzyżowa odbyła się w kościele parafialnym pw. św. Katarzyny w Olszynach.

  O przeżyciach związanych z uczestnictwem w tym nabożeństwie mówią Aleksandra Walaszek i Karolina Niziołek:

  „Krzyż jest darem, który Bóg zsyła swoim przyjaciołom – mówił św. Jan Maria Vianney. Właśnie ten wspaniały dar – krzyż postanowiliśmy kontemplować wraz ze społecznością Olszyn oraz dziećmi niepełnosprawnymi i ich rodzinami.

  Droga Krzyżowa w wykonaniu wolontariuszy z udziałem podopiecznych stowarzyszenia „Wszystkie dzieci nasze są” była inna niż wszystkie. Nie podążaliśmy za ministrantami, lecz obserwowaliśmy inscenizację, w której gimnazjaliści wcielili się w role najważniejszych postaci z Drogi Krzyżowej.

  Parafianie, którzy tego dnia uczestniczyli w Drodze Krzyżowej z pewnością byli zaskoczeni tym pomysłem. Jedno można powiedzieć na pewno – wszyscy byli tego dnia skupieni na męce Chrystusowej. Była to kolejna lekcja miłości doskonałej.

  Rozpoczęła ją Msza Święta w intencji zmarłych podopiecznych stowarzyszenia, a zaraz po niej odbyła się inscenizowana Droga Krzyżowa.

  W inscenizacji zagrali uczniowie kl. II i III gimnazjum przy pomocy kilku naszych podopiecznych. Droga Krzyżowa pozwoliła nam jeszcze bardziej zbliżyć się do Jezusa. Nie tylko wyobraziliśmy sobie Jego cierpienie, ale byliśmy jakby jego naocznymi świadkami. Dzięki tej inscenizacji mocniej dotarło do nas, co stało się na Golgocie, co Chrystus dla nas wycierpiał. Niewątpliwie była lekcja miłości miłosiernej, dla nas wszystkich, którą każdy doskonale zapamięta”.

    Droga Krzyżowa w Lipnicy Wielkiej
  Archiwum parafii
  Inscenizowaną Drogę Krzyżową przygotowali także członkowie grupy młodzieżowej z parafii Lipnica Wielka wraz z ks. opiekunem Tomaszem Cwenarem.

  Młodzież wcieliła się w biblijne postacie z Drogi Krzyżowej, przedstawiając realistyczne sceny męki i ukrzyżowania Chrystusa.

  Inscenizacja poruszała wyobraźnię i serca uczestników. Wszyscy mogli zobaczyć ból, walkę z cierpieniem i upokorzenie, jakie przeżywał Chrystus.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół