• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Czy Kościół jest poza tobą?

  Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

  dodane 05.04.2017 08:10

  Bp Leszek Leszkiewicz bierzmował młodzież w Moszczenicy i w Łużnej.

  We wtorek 4 kwietnia bp Leszek Leszkiewicz udzielił sakramentu bierzmowania 82 młodym ludziom w kościele parafialnym w Moszczenicy. Kandydaci pochodzili z miejscowej parafii (42 osoby) oraz ze wspólnot w Zagórzanach (17), Bystrej (13) i Kwiatonowic (10). Publikujemy poniżej GALERIĘ ZDJĘĆ z tego wydarzenia.
   
  W homilii pytał młodych, w kontekście zbliżającej się pamiątki wydarzeń zbawczych, między innymi o to, o czym myślą patrząc na krzyż. – Czy w ogóle myślisz cokolwiek patrząc na krzyż, czy myślisz o Jezusie? To bardzo ważne, by znaleźć odpowiedź na to pytanie. Dziś Jezus jest w wielu miejscach na świecie niezauważany. Czy podobnie jest w twoim życiu? Bo stajemy wobec pokusy ignorowania, niezauważania Chrystusa – mówił.
   

  - Dla mnie taką bardzo ciekawą rzeczą jest, a spotykam się ostatnio często z taką sytuacją i nie do końca potrafię sobie to wytłumaczyć, że ludzie wierzący, którzy mówią o Kościele, robią to tak, jakby nie pamiętali, że sami go tworzą, że sami do niego należą. Mówią o nim, jakby to była rzeczywistość zewnętrzna. Ale z drugiej strony oburzają się na sugestię, że może w takim razie nie są chrześcijanami. To jest wielka sprzeczność. Zastanówcie się czy czasem nie występuje w waszym życiu – apelował bp Leszkiewicz. – Mówisz o Kościele tak, jakbyś do niego nie należał, to może i Jezus dla ciebie nie ma znaczenia – dodał kaznodzieja.

   

   
   
  Bierzmowanie w Łużnej.   Bierzmowanie w Łużnej. Grzegorz Brożek /Foto Gość

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W godzinach wieczornych w kościele parafialnym w Łużnej bp Leszek Leszkiewicz udzielił sakramentu Ducha Świętego 107 młodym z parafii Łużna (43 osoby), Staszkówka (21), Wola Łużańska (6), Mszanka (3) i Szalowa (34). Z tej uroczystości także przygotowaliśmy GALERIĘ ZDJĘĆ.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół