• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Dla Maksymiliana

  ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 05.04.2017 10:21

  Uczestnicy dekanalnego spotkania młodych w Zdziarcu wspomogli ciężko chore dziecko.

  Od trzech lat w zdziarzeckiej parafii podczas Wielkiego Postu organizowane jest Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem ,,Matka u stóp krzyż cierpiąca”.

  Rozpoczęło je nabożeństwo Drogi Krzyżowej, odprawiane w drodze z kaplicy w Żarówce do kościoła parafialnego w Zdziarcu.

  Młodzi, księża, a także całe rodziny, modlili się w czasie nabożeństwa w intencji ciężko chorego chłopca, Maksymiliana.

  W nastrój pokuty podczas wędrówki wprowadzał uczestników śpiew zespołu z Wadowic Górnych oraz Michała Wójtowicza i Angeliny Minorczyk.

  – Po dotarciu do kościoła parafialnego przed Mszą św. młodzież z Grupy Apostolskiej w Zdziarcu, czyli Tomasz Cichoń, Mateusz Cholewa, Paweł Cichoń, Martyna Dubiel, Julia Sipiora, Michał Kocik, Julia Chmiel, Małgorzata Dziekan, Justyna Janeczek, Magdalena Marczyk i Aleksandra Bajor, przedstawiła spektakl pod tytułem ,,Siedem Boleści Maryi”, który pokazał ile cierpienia kosztowało Matkę Jezusa życie ze świadomością śmierci własnego dziecka i towarzyszenie mu w ostatnich chwilach życia – mówią organizatorzy. Scenarzystą i jednocześnie reżyserem przedstawienia był Jan Czapiga.

  Mszę Święta celebrowali wszyscy obecni księża z dekanatu, a homilię wygłosił ksiądz Marcin Kawa.

  Modlitwie towarzyszył śpiew, który animował zespół muzyczny, który tworzą Maria Naleźny, Magdalena Kuroś, Jerzy Mróz, Bogdan Naleźny i Zenon Gajewski.

  Każdy z uczestników na pamiątkę spotkania otrzymał obrazek z modlitwą Koronki do Siedmiu Boleści Maryi, natomiast rodzice chorego Maksymiliana otrzymali obraz z wizerunkiem Matki Bolesnej jako symbol wspólnej modlitwy o zdrowie dziecka. Podczas Mszy św. zebrano ofiarę ponad 4 tys. złotych, którą przekazano na leczenie Maksymiliana.

  W spotkaniu wzięło udział ponad 300 osób. – Z niecierpliwością czekamy na następne takie spotkanie. Gratulacje dla organizatorów, podziękowania dla księży, Dominiki Czyżewskiej – autorki plakatów, młodzieży z Grupy Apostolskiej, zarówno ze Zdziarca jak i z Żarówki, OSP Zdziarzec i OSP Żarówka, Szkolnego Koła Caritas, zespołów muzycznych i osób śpiewających. Do zobaczenia za rok! – dodają młodzi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół