• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Jeszcze mocniej związani z Bogiem

  ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 06.04.2017 22:37

  Bp Leszek Leszkiewicz udzielił bierzmowania młodym w Jazowsku i Łukowicy.

  Młodzi z parafii Jazowsko oraz Obidza przyjęli 6 kwietnia sakrament bierzmowania z rąk bp. Leszka Leszkiewicza. Uroczystość odbyła się w kościele parafialnym w Jazowsku.

  – Przed bierzmowaniem przeżyliśmy rekolekcje zamknięte. Zdecydowaliśmy, że po bierzmowaniu nie pożegnamy się z Kościołem, ale jeszcze bardziej włączymy się w jego życie. Będziemy tworzyć małe grupy, w których chcemy wspólnie poznawać Boga i żyć tak, jak On chce – mówi Remigiusz, który wybrał za swojego patrona św. Kazimierza.

  Paulina cieszy się, że przed bierzmowaniem pojednała się z wieloma ludźmi.

  – Chcę w swoim życiu naśladować św. Klarę, która przeżywała swoją wiarę radośnie, oddając wszystko Bogu, a On przez jej życie czynił cuda – wyjaśnia dziewczyna.

  Tego samego dnia bp Leszkiewicz bierzmował młodych z parafii Łukowica, Młyńczyka oraz Czarny Potok. Uroczystość odbyła się w kościele parafialnym w Łukowicy.

  W homilii bp Leszkiewicz nawiązał do przymierza, jakie Bóg zawarł z Abrahamem.

  – Wy doświadczycie czegoś więcej. Przez dar Ducha Świętego zostaniecie jeszcze mocniej, niż Abraham, związani przymierzem z Bogiem. On jest wam zawsze wierny i nigdy was nie opuści, zawsze będzie wam towarzyszył. Cechą przymierza z Bogiem jest jednak i to, że On oczekuje waszej odpowiedzi – mówił biskup.

  Kaznodzieja podkreślił, że bierzmowani mają wiedzę o Bogu.

  – Usłyszeliście o Nim od waszych rodziców, za wami wiele godzin katechezy w szkole, w kościele, setki kazań, które słyszeliście podczas Mszy św. I teraz musicie się zastanowić, co z tego wszystkiego wynika w waszym życiu? Jaka jest wasza relacja z Bogiem? Czy swoim życiem pokazujecie, że znacie Boga? – pytał młodych bp Leszek Leszkiewicz.

  Pasterz zachęcał młodych, by realizowali projekt, który dla nich wymyślił Bóg.

  – Aby to zrobić, trzeba żyć w głębokiej relacji z Jezusem.  Duch Święty będzie wam pomagał w odczytywaniu planu Boga wobec każdego i każdej z was. Bóg zobowiązuje się, aby doprowadzić was do szczęścia w wieczności, chce wam błogosławić na ziemi, ale czy odpowiecie na Jego wierność swoją wiernością zawartemu przymierzu? – mówił biskup.

  Młodzi w czasie Mszy św. złożyli dary, m.in. przyrzeczenia abstynencji, owoce, chleb, świece. Wyjątkowymi darami ołtarza w Jazowsku był relikwiarz z relikwiami św. Matki Teresy z Kalkuty oraz katalog świętych, których młodzi wybrali za swoich patronów.

  Wierni uczestniczący w Mszach św. w Jazowsku i Łukowicy ofiarami złożonymi na tacę wsparli Fundację abp. Jerzego Ablewicza, która przyznaje stypendia zdolnym uczniom z ubogich rodzin.   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół