• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Synaj po raz ósmy

  ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 09.04.2017 12:59

  Młodzież z całej diecezji przyjechała do Tarnowa na Niedzielę Palmową.

  W Tarnowie odbyło się ósme już diecezjalne spotkanie młodych, tak zwany Synaj. Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty w hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Gumniska 28.

  - Ten dzień ma szczególny wymiar, bo w naszej pamięci żywe są Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Wielu młodych brało udział w spotkaniach z papieżem Franciszkiem. Tematem przewodnim chcemy uczynić przesłanie ojca świętego wypowiedziane do młodych po drodze krzyżowej na Błoniach. Papież uczulał nas, że chrześcijanin jest wtedy wiarygodny, kiedy kieruje się uczynkami miłosierdzia - mówi ks. Paweł Górski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

  Modlitwę uwielbienia na początku spotkania młodych poprowadził ks. Michał Olszewski SCJ, a świadectwem przeżywania swojej wiary podzielił się z uczestnikami aktor Maciej Musiał. Gośćmi pierwszej części spotkania byli także ks. Stanisław Kłyś oraz raper Hebda.

  Młodzi mieli też okazję wesprzeć Caritas Diecezji Tarnowskiej. Podczas spotkania odbyła się bowiem inauguracja kampanii „Dobro na wagę złotówki”.

  - Jej celem będzie zebranie jak największej liczby złotówek. W ten sposób będzie powstawał Fundusz Caritas Dzieciom. Określenie szczegółów prowadzenia kampanii, a więc informacji, gdzie i w jaki sposób będzie prowadzona zbiórka, należeć będzie do Szkolnych Kół Caritas. Finał akcji odbędzie się 8 czerwca i wpisze się w zjazd Szkolnych Kół Caritas. Każde Koło Caritas biorące udział w kampanii będzie wówczas napełniać szklany pojemnik zebranymi przez siebie złotówkami. Kampania ma także charakter konkursu. Trzy spośród Szkolnych Kół Caritas, które zbiorą największą liczbę złotówek, otrzymają nagrody - informują organizatorzy akcji.

  W hali sportowej spotkał się z młodymi bp Andrzej Jeż. Kolejnym punktem tarnowskiego Synaju była procesja z palmami ulicami miasta.

    Procesja z palmami ulicami Tarnowa
  ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
  Na zakończenie VIII Synaju Mszę św. w kościele pw. bł. Karoliny celebrował wraz z księżmi duszpasterzami młodych bp Andrzej Jeż.

    Msza św. w kościele pw. bł. Karoliny w Tarnowie
  ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
  Więcej o tarnowskim Synaju w numerze 16 "Gościa Tarnowskiego". Zobacz nowe galerie zdjęć.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół