• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Krzyż do Panamy

  Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

  dodane 14.04.2017 07:50

  Ala Majda z Limanowej była w gronie delegacji polskiej młodzieży, która na Placu św. Piotra w Rzymie przekazała Panamczykom znaki ŚDM.

  – Była to niezwykła pielgrzymka, w której wzięli udział delegaci z większości polskich diecezji. Młodzież miała okazję przez kilka dni zwiedzać najpiękniejsze miejsca Rzymu, ale także wziąć udział w czuwaniu z Ojcem Świętym w sobotni wieczór oraz w Mszy św. na Placu św. Piotra w Niedzielę Palmową – relacjonuje Alicja Majda z Limanowej.

  Przekazaniu symboli Światowych Dni Młodzieży – krzyża i ikony Salus Populi Romani – towarzyszyło niezwykłe wzruszenie. – Mieliśmy świadomość jak wielkie owoce przyniosła peregrynacja krzyża i ikony w każdej diecezji, a teraz jakie Pan Bóg będzie działał cuda dla panamskiej młodzieży – zauważa Ala.

  Będąc na Placu św. Piotra, czuli ogromną dumę z Polski, a przede wszystkim z organizatorów, animatorów oraz wolontariuszy, którzy włożyli niezwykły wysiłek w organizację ŚDM w naszym kraju. – Teraz jako delegaci staliśmy się niemal ambasadorami kolejnych ŚDM, gdyż wszyscy wspólnie stwierdziliśmy, że ŚDM w Panamie nie mogą się odbyć bez nas i dołożymy wszelkich starań, aby w tym wydarzeniu wzięło jak najwięcej polskiej młodzieży – deklaruje Ala, która była jedną z osób, które koordynowały przygotowania do ŚDM w okręgu limanowskim.

  Trudno jej opisać słowami emocje, jakie towarzyszyły spotkaniom z Ojcem Świętym w Rzymie. – Stworzyliśmy piękną wspólnotę ludzi, którzy chcą tracić czas dla Pana Boga – dodaje.

  Jak znalazła się wśród delegatów? – Moją kandydaturę zaproponował Wydział Duszpasterstwa Młodzieży, a wyjazd do Rzymu traktuję jako ogromną nagrodę dla okręgu limanowskiego, a przede wszystkim animatorów i wolontariuszy, którzy bardzo ciężko pracowali i poświecili wiele czasu na organizację ŚDM. Pielgrzymka była dla mnie czasem modlitwy w intencji wszystkich którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji ŚDM – mówi Ala.

  Wyjazd dał im możliwość nawiązania kontaktu z panamską młodzieżą. – Są niezwykle otwarci i gotowi do przyjęcia nas w 2019 roku, a więc najbliższe dwa lata będziemy przeżywać pod hasłem: kierunek Panama – zapowiada Ala.

  Pielgrzymka oficjalnej delegacji polskiej młodzieży do Rzymu odbyła się 4-11 kwietnia. W Niedzielę Palmową na Palcu św. Piotra przekazała ona symbole Światowych Dni Młodzieży – krzyż oraz ikonę Salus Populi Romani – przedstawicielom młodzieży z Panamy.

  Zobaczcie, jak wyglądało powitanie znaków ŚDM w Limanowej rok temu, gdzie ich peregrynacja po diecezji tarnowskiej się rozpoczęła:

  Rozpoczęcie Peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży
  Diecezja Tarnowska

  Przypomnijcie sobie także, jak wyglądała peregrynacja symboli ŚDM w diecezji tarnowskiej (pod artykułami znajdziecie galerie zdjęć):

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół