Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Ryk silnika, palenie gumy i święcona woda przejdź do galerii

Grubo ponad 200 motocyklistów przyjechało na otwarcie sezonu motocyklowego do kościoła w Zgórsku.

7 maja w Zgórsku Mszą św. w intencji motocyklistów i kierowców, której przewodniczył miejscowy proboszcz ks. Wiesław Nowak, otwarto sezon motocyklowy. Miejscowej młodzieży udało zliczyć 222 motocykle wraz z ich kierowcami. Przyjechali z 39 miejscowości, nie tylko rejonu mieleckiego, ale nawet z Limanowej, Jadownik, Dębicy czy Tarnowa. Nawet padający rano deszcz ich nie odstraszył.

Organizatorem spotkania był ks. Mariusz Florek, wikariusz ze Zgórska, należący do Klubu Księży Motocyklistów "God's Gurads". To on wspólnie z ks. Piotrem Dymińskim, również motocyklistą, dokonali poświęcenia pojazdów, zarówno motorów, jak i pewnie nie mniejszej liczby rowerów.

Ks. Mariusz Florek skropił też porządnie święconą wodą równie licznie przybyłych rowerzystów   Ks. Mariusz Florek skropił też porządnie święconą wodą równie licznie przybyłych rowerzystów Beata Malec-Suwara / Foto Gość – Wsparcie na drodze każdemu kierowcy jest potrzebne. Niech nas Pan Bóg błogosławi i strzeże. To bardzo ważne, nie tylko przy otwarciu sezonu. My każdego dnia, ruszając w trasę, czynimy znak krzyża, nie ważne ile razy wsiadamy na motor – mówi ks. Mariusz Florek, który motocyklistą jest od 9 roku życia. To wtedy tato kupił mu pierwszą motorynkę.

Po Mszy św. motocykliści dali pokaz palenia gumy, ryku silników i dźwięków klaksonów. Następnie przejazdem udali się w stronę Mielca. Za nimi nieco wolniej, ale równie licznie ruszyli rowerzyści.

Pod kościołem na uczestników spotkania czekały regionalne potrawy, muzyka, atrakcje dla dzieci i konkurs, w którym można było wygrać skuter.

Zdjęcia z otwarcia sezonu motocyklowego w Zgórsku zobaczycie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy