• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • "Przecież mnie wyśmieją!"

  Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

  dodane 09.05.2017 22:40

  Biskup Leszek Leszkiewicz bierzmował 9 maja młodzież w tarnowskich parafiach pw. MB Fatimskiej oraz pw. Dobrego Pasterza.

  W Tarnowie 9 maja, w sanktuarium MB Fatimskiej do sakramentu bierzmowania przystąpiło 71 młodych miejscowej wspólnoty. W świątyni pw. Dobrego Pasterza biskup Leszek Leszkiewicz wybierzmował 126 kandydatów z 3 wspólnot: Tarnowa-Krzyża, Pawęzowa i parafii pw. Dobrego Pasterza. 

  - Dziewczęta i chłopcy, zadajcie sobie pytanie, czy jesteście uczniami Chrytusa? Sprawdzianem tego jest to, czy jesteście znani jako chrześcijanie. Czy rodzice, rodzeństwo, koledzy, koleżanki nie mają żadnej wątpliwości, że jesteście uczniami Chrystusa? To jest trudne, bo żyjemy w świecie, gdzie ludzie nie chcą być identyfikowani z Jezusem – wspominał w homilii bp Leszek Leszkiewicz. Tymczasem my mamy obowiązek by spotkać się z Chrystusem, otwierać serce na działanie Jego łaski. To czyni nas chrześcijanami, wyznawcami. – Ale potem ciąży na nas obowiązek pokazania innym, że my rzeczywiście należymy do Jezusa. Pokazywać trzeba 24 godziny na dobę – dodał biskup.

  - Ciekaw jestem, czy - drogie dziewczęta, drodzy chłopcy - jesteście zdolni do tego, od razu zaznaczam, że nie musicie tego robić, aby dziś wieczorem na swoim profilu na Facebooku napisać takie krótkie zdanie: „Kocham Jezusa”? Czy nie rodzi się w nas oburzenie? „Przecież mnie wyśmieją! Kto tak robi!?” To dziś jest problem. Świat mówi: „wierzcie sobie w co tam chcecie, módlcie się jak tam chcecie, chodźcie sobie z tymi procesjami, ale nie pokazujcie na zewnętrz tego, że należycie do Chrystusa”. I niestety my, ludzie wierzący, daliśmy się przekonać światu – mówił bp Leszkiewicz. To trzeba odwrócić. Są metody, które pomagają odnaleźć drogę do Jezusa: modlitwa, lektura Pisma Świętego i troska o czystość serca. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół