• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Bieg po dom

  ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 17.05.2017 12:30

  Kubuś ma 8 lat i nieoperacyjnego guza mózgu. Choroba chłopca pokrzyżowała plany rodziców na budowę nowego domu.

  – Ruszamy z nowym projektem, dlatego dzisiaj chcemy wam przedstawić wyjątkowego młodego człowieka – mówią założyciele fundacji Renovo.

  Kubuś Tuczyński, 8-letni chłopiec, ma nieoperowanego guza ośrodkowego układu nerwowego, wodogłowie i nadciśnienie śródczaszkowe.

  – Kubuś jest wyjątkowym chłopcem, bardo pogodnym, zawsze uśmiechniętym i bardzo, bardzo dzielnym, każdego dnia niestrudzenie walczy z chorobą. W walce wspierają go rodzice i rodzeństwo – dodają Łukasz Koczenasz i Łukasz Ziemnik.

  Największym marzeniem Kubusia i całej rodziny jest nowy dom. Rodzice rozpoczęli już jego budowę kilka lat temu, zalali fundamenty i zgromadzili część potrzebnego materiału.
  Brak pracy i trudna sytuacja finansowa rodziny, a teraz choroba Kubusia uniemożliwiły im wznowienie prac.

  – Postanowiliśmy podjąć się tego zadania i pomóc wybudować nowy dom dla Kubusia i jego rodziny. Wierzymy, że przy waszej pomocy w niedługim czasie Kubuś będzie się cieszył swoim własnym pokojem w nowym domu – mówią organizatorzy biegu.

  Chłopiec jest podopiecznym Stowarzyszenia Nawojowska Grupa Wsparcia, które o pomoc zwróciło się do sądeckiej fundacji Renovo, od 2012 roku pomagającej ubogim rodzinom w remontach mieszkań i domów.

  Sądecka fundacja ma już na swoim koncie budowę domu w Bereście, a teraz chce stworzyć przestrzeń do życia rodzinie Kubusia.

  Renovo zaprasza na kolejny charytatywny „Bieg po dom”, który odbędzie się w Nawojowej 11 czerwca 2017 roku. Uczestnicy będą mogli wesprzeć realizację nowego projektu fundacji.

  Więcej o biegu i zapisach na stronie biegpodom.pl.   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół