• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • W Bochni pełno gwiazd

  Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

  dodane 18.05.2017 15:10

  Trwają tu przesłuchania podczas 10. Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Jeszcze dziś koncert galowy, a z uczestnikami spotka się prezydentowa Agata Kornhauser-Duda.

  W jubileuszowym 10. Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni bierze udział 25 duetów integracyjnych, zespoły i kabarety. Pary tworzą utalentowani muzycznie uczestnicy z jakąś niepełnosprawnością i w pełni sprawni. Przyjechali z całej Polski. Poznali się dopiero tu i podczas dwudniowych warsztatów szlifowali wspólne wykonanie utworu.

  Warsztaty w tych kategoriach prowadziły 16 i 17 maja takie sławy, jak Halina Frąckowiak, Adrianna Biedrzyńska, Magdalena Kumorek, a także Janusz „Yanina” Iwański, Marek Piekarczyk, Maurycy Polaski i Mietek Szcześniak.

  Dzisiejsze przesłuchania rozpoczął recital Haliny Frąckowiak   Dzisiejsze przesłuchania rozpoczął recital Haliny Frąckowiak Beata Malec-Suwara /Foto Gość Dziś, 18 maja, do grona jurorów dołączyli m.in. pochodzący z pobliskiego Nowego Wiśnicza Wiesław Komasa i Jacek Wójcicki. O godz. 17 do Bochni przyjedzie także prezydentowa, by spotkać się z uczestnikami festiwalu. – Od kilku lat z Kancelarii Prezydenta dostawaliśmy dla uczestników nagrody, były pióra i dyplomy podpisywane przez Prezydenta. W tym roku zwróciliśmy się do pani prezydentowej z prośbą o objęcie patronatem naszego jubileuszowego festiwalu. Nie tylko się zgodziła, ale także odwiedzi nas dzisiaj – mówi Jurek Turek, pomysłodawca bocheńskiego festiwalu i wicedyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni, które jest organizatorem imprezy.

  Przesłuchania duetów integracyjnych podczas festiwalu w Bochni   Przesłuchania duetów integracyjnych podczas festiwalu w Bochni Beata Malec-Suwara /Foto Gość Podczas koncertu galowego oprócz laureatów wystąpi zespół T.Love, a Marek Piekarczyk zostanie uhonorowany specjalną jubileuszową statuetką przyjaciela Festiwalu Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem".

  – Niemal od początku jest obecny na festiwalu, poza tym bardzo dużo nam pomógł. To dzięki niemu wiele drzwi otwiera się dla nas. Teraz jest nam już łatwiej. Wielu z tych, którzy tutaj byli, wracają do nas z przyjemnością – mówi Jurek Turek. – Podobnie jak Marek Piekarczyk na początku festiwalu pomagał Marek Pacuła z Piwnicy pod Baranami, który od kilku lat jest w śpiączce i dlatego go tutaj z nami nie ma – dodaje.

  Podczas tegorocznej jubileuszowej edycji festiwalu otwarto również wystawę Stanisława Kmiecika, niepełnosprawnego artysty, który swoje obrazy maluje nogami i ustami. Wernisaż odbył się 16 maja w tutejszej Bibliotece, a uświetnił go recital Marka Piekarczyka.

  Zdjęcia z recitalu Haliny Frąckowiak i przesłuchań zamieściliśmy TUTAJ.

  Więcej na temat festiwalu, a także o tym, jak odbierają go uczestnicy, będzie można przeczytać w 22 numerze tarnowskiej edycji "Gościa Niedzielnego".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół