• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Ewangelizator z Indii w Mielcu

  Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

  dodane 03.06.2017 17:20

  Trwa tu Dzień Jedności, na który przybyły prawie wszystkie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z diecezji tarnowskiej.

  - Lubimy o naszym kościele mówić, że jest to mielecki wieczernik Ducha Świętego – wyznaje w imieniu swoim i parafian ks. Waldemar Ciosek, proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu.

  Od wielu już lat w wigilię Zesłania Ducha Świętego, kiedy obchodzone jest tutaj patronalne święto, odbywają się wieczorne spotkania trwające do późnych godzin nocnych mające przygotować wiernych na nowe napełnienie Duchem Świętym.

  W tym roku do jutrzejszego święta przygotowują się cały dzień i nie tylko parafianie, ale także niemal wszystkie grupy Odnowy w Duchu Świętym istniejące w diecezji tarnowskiej, gdzie jest ich 35.

  Spotkanie prowadzi znany na całym świecie ewangelizator pochodzący z Indii o. Jose Maniparambill, wybitny znawca Pisma Świętego. Z niezwykłą dokładnością tłumaczy wersety Pisma Świętego, posiadając ogromną wiedzę z zakresu geografii i historii Biblii, a przy tym w prosty sposób ukazuje właściwe przesłanie.

  - Wszyscy wiemy, że umrzemy, ale nikt z nas nie chce umrzeć. Jest to doświadczenie powszechne, ludzi wierzących i niewierzących. Wszyscy tęsknimy za życiem, które nie podlega śmierci, jest wieczne - mówił dziś w Mielcu podczas pierwszej konferencji o. Maniparambill.

  - Wszyscy też tęsknimy za jeszcze lepszym życiem niż mamy, choćbyśmy mieli bardzo wiele, niemal wszystko, pieniądze, przystojnego męża, posłuszną żonę, świętych kapłanów, wspaniałych przyjaciół, zdrowie, świetną pracę. I tak nie będziecie zaspokojeni, ciągle tęsknimy za czymś lepszym, niezależnie od tego, czy jesteśmy wierzący czy nie - dodał.

  Spotkanie prowadzi znany na całym świecie ewangelizator pochodzący z Indii o. Jose Maniparambill, wybitny znawca Pisma Świętego   Spotkanie prowadzi znany na całym świecie ewangelizator pochodzący z Indii o. Jose Maniparambill, wybitny znawca Pisma Świętego Beata Malec-Suwara / Foto Gość Przekonywał z mocą, że Jezus daje nam to, za czym wszyscy tęsknimy.

  - To Jezus daje nam życie, i to życie w obfitości. To w Duchu Świętym płyną strumienie wody żywej. To jest to życie w obfitości. Jezus dał nam swoje życie, i to w obfitości w darach Ducha Świętego - mówił.

  - To Duch Święty daje życie i uzdrowienie - przekonywał podczas drugiej konferencji, kiedy to wyjawiał sposoby działania Ducha Świętego w nas i to w jaki sposób możemy z Nim współpracować.

  Mielecki Dzień Jedności zakończy się Eucharystią, której przewodniczył będzie bp Leszek Leszkiewicz. Po niej nastąpi uwielbienie i modlitwa o uzdrowienie z wylaniem Ducha Świętego, którą poprowadzi ewangelizator z Indii.

  Na Dzień Jedności do Mielca przybyła także Odnowa w Duchu Świętym istniejąca przy parafii zdrojowej w odległej Krynicy. Pięć osób: pani Helena, Irena, Maria, Mirek i Tomek.

  - Każdego roku czuwamy przed Zesłaniem Ducha Świętego, w tym roku Duch Święty zaprosił nas tutaj i cieszymy się z tego - mówi pani Helena. Podczas przerw w spotkaniach zapraszają innych do Krynicy na mające się tam za tydzień odbyć dwudniowe forum formacyjne.

  - Mamy ze sobą foldery i informacje na ten temat i chcielibyśmy, żeby wzięło w nim udział jak najwięcej ludzi. Już jadąc tutaj, po drodze zatrzymywaliśmy się w innych parafiach i zostawialiśmy ulotki i tam - dodaje.

  O Forum w Krynicy więcej można przeczytać TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół