• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Koronacja nie powinna pozostać jednorazowym gestem

  Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

  dodane 04.06.2017 11:30

  Biskup tarnowski Andrzej Jeż powitał przybyłych na koronację do Tarnowa gości i pielgrzymów.

  – Diecezja tarnowska chlubi się bogatą tradycją maryjnego kultu. Do sanktuariów Matki naszego Pana, rozsianych po wszystkich zakątkach diecezji, przybywają wierni jak do własnego domu, do najdroższego miejsca, w którym mogą zawsze znaleźć ukojenie oraz doświadczyć łaski umocnienia pośród codziennych trudów życia – mówił w słowie wprowadzenia biskup tarnowski Andrzej Jeż.

  Na mapie sanktuariów maryjnych naszej diecezji, szczycących się koronowanymi wizerunkami Maryi, przybędzie dzisiaj nowe miejsce – sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Dzisiejsza koronacja jest jedenastą w historii diecezji.

  Uroczystej koronacji przewodniczy kard. Stanisław Dziwisz. Jak zaznaczył bp Jeż, witając hierarchę, to wyjątkowy świadek wydarzeń na Palcu św. Piotra w dniu 13 maja 1981 roku, a także świadek wielkiego zawierzenia św. Jana Pawła II Pani Fatimskiej.

  Na uroczystość przybyli biskupi pomocniczy diecezji tarnowskiej, ale także nuncjusz apostolski abp Henryk Nowacki, abp Stanisław Budzik z Lublina, bp Jan Styrna z Elbląga, bp Jan Piotrowski z Kielc i bp Kazimierz Górny z Rzeszowa. Licznie w uroczystości uczestniczą kapłani i wierni.

  Jest prezydent miasta Tarnowa Roman Ciepiela, parlamentarzyści, posłowie, senatorowie, rektorzy i pracownicy naukowi, reprezentanci służb mundurowych i służby zdrowia. W koronacji uczestniczą nade wszystko mieszkańcy Tarnowa i diecezji tarnowskiej.

  – Koronacja, chociaż jest jednorazowym aktem, nie powinna pozostać dla nas jednorazowym gestem. Jako duchowe dzieci Maryi powinniśmy ten gest koronacji codziennie powtarzać, nie w dosłownym znaczeniu, ale poprzez decyzje i wybory bliskie postawie Maryi – mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż, witając ich wszystkich. – Niech korona, która zostanie dzisiaj nałożona na skronie Pani Fatimskiej z tarnowskiego sanktuarium, jaśnieje coraz pełniejszym blaskiem naszych dobrych uczynków zrodzonych z wiary – dodał.

  Więcej na temat koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie wraz z galeriami zdjęć z uroczystości można znaleźć TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół