• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Spędzili noc w bibliotece

  Justyna Szot

  dodane 07.06.2017 10:03

  Ponad 1000 osób odwiedziło brzeską bibliotekę wieczorem i nocą.

  Brzeska biblioteka już po raz drugi włączyła się w ogólnopolska akcję „Noc Bibliotek”. Tym razem odbyła się ona pod hasłem „Czytanie porusza”.

  Placówka była otwarta dla czytelników do późnych godzin nocnych. Z bogatej i atrakcyjnej oferty skorzystało ponad 1000 osób, a każdy mógł wybrać coś dla siebie. 

  Przez cały czas trwania Nocy Bibliotek można było wypożyczać książki, czasopisma oraz audiobooki.

  Brzeską Noc Bibliotek rozpoczął kiermasz książki prowadzony przez wolontariuszy z gimnazjum nr 1 w Brzesku i ich opiekunów Małgorzatę Grabarz i Małgorzatę Kołodziej-Siciarz oraz bibliotekarzy z filii PiMBP.

  Dla dzieci i młodzieży przygotowano warsztaty biżuterii „Mały jubiler”, warsztaty z wyobraźnią prowadzone przez lokalną poetkę Paulinę Ożegalską, lekcje pokazowe z języka angielskiego (Szkoła Early Stage), zajęcia literacko-plastyczne „Po co nam zasady?” oraz  warsztaty literackie „Wyspiarze”. Można również było zagrać w rodzinną grę liczbową – BINGO.

  W ramach Nocy Bibliotek miał także miejsce występ Studia Tańca Debiut, podczas którego swoje umiejętności taneczne zaprezentowały dzieci z Brzeska, Wieliczki i Skawiny.

  Nie zabrakło również atrakcji dla dorosłych użytkowników, którzy mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach rękodzielniczych biżuterii szklanej (np. w stylu Tiffany) i drewnianej (techniką powertex, w stylu vintage – shabby chic).

  Głównym wydarzeniem tegorocznej Nocy był recital muzyczny Katarzyny Żak zatytułowany „Piosenki z dobrym tekstem”.

  Znana i lubiana aktorka, ambasadorka akcji czytelniczych „Cała Polska czyta dzieciom” i „Czytam sobie”, wykonała piosenki m.in. Wojciecha Młynarskiego oraz Agnieszki Osieckiej, Magdy Czapińskiej, a także podzieliła się pełnymi pozytywnej energii opowieściami i anegdotami. Po koncercie wszyscy chętni mogli kupić najnowszą płytę artystki, uzyskać autograf, a także pamiątkowe zdjęcie.

  Każdy zainteresowany miał również sposobność zwiedzić bibliotekę i odwiedzić miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla czytelników.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół