• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Nauka poszła w las...

  ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 06.07.2017 12:22

  ...szlakiem męczeństwa bł. Karoliny. Studenci - stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia - pielgrzymowali do Wał-Rudy i Zabawy.

  Od 5 lipca w diecezji tarnowskiej przebywają na letnim obozie studenci - stypendyści fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, żywy pomnik św. Jana Pawła II.

  Przed południem 6 lipca młodzi wraz z duszpasterzami i siostrami zakonnymi, którzy im towarzyszą, pielgrzymowali do Wał-Rudy i Zabawy, miejsc związanych z bł. Karoliną.

    Przed domem bł. Karoliny
  ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
  Pielgrzymka rozpoczęła się przy domu błogosławionej, a następnie wszyscy wyruszyli w plenerową Drogę Krzyżową śladami męczeństwa Karoliny.

  - Moim zdaniem bł. Karolina, choć pojawia się gdzieś w świadomości młodych osób, to jednak wciąż czeka na poznanie i promocję. Dlatego dobrze się stało, że mamy okazję być tutaj, w miejscach jej życia, nauki, pracy i męczeństwa - mówi Paweł Żulewski, w programie stypendialnym od 7 lat, kierownik biura prasowego, studiuje w Warszawie..

    Przed bramą na trasie Drogi Krzyżowej
  ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
  - Młodzi poszukują autorytetów, a osoba tak młoda jak Karolina z pewnością takim autorytetem jest. Moi koleżanki i koledzy obejrzą też film o bł. Karolinie, a jutro spotkają się z aktorem Dariuszem Kowalskim, odtwórcą roli ojca bł. Karoliny. Sama pielgrzymka do Wał - Rudy i Zabawy jest dla nas dniem skupienia, modlitwy, spowiedzi. Zmęczeni egzaminami, chcemy tutaj nabrać sił, odpocząć i wzmocnić się duchowo - dodaje student.

  Po nabożeństwie studenci będą uczestniczyć we Mszy św. w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, a wieczorem – w auli WSD w Tarnowie – obejrzą film „Zerwany kłos”.

    W lipowej alei, niedaleko gruszy bł. Karoliny
  ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
  Hasło tegorocznego obozu letniego stypendystów brzmi „K2 – szczyt świętości”. Nawiązuje ono nie tylko do himalajskiego szczytu, ale przede wszystkim do dwóch świętych kobiet, które Jan Paweł II wyniósł na ołtarze. To bł. Karolina i św. Kinga. Stąd metaforyczny skrót K2.

  Postać św. Kingi studenci będą mieli okazję poznać podczas pielgrzymki do Starego Sącza, gdzie odwiedzą jej grób, klasztor klarysek i będą się modlić przy ołtarzu papieskim.

  Młodzi zapraszają wszystkich na tarnowski rynek 9 lipca, gdzie o godz. 17 zagra i zaśpiewa zespół „Tylko Ty”, który tworzą stypendyści fundacji. Koncert ma być okazją podziękowania wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają edukację blisko 2 tys. osób, w tym 700 studentów z całej Polski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół