• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Papież pragnął czegoś więcej niż pomnik ze spiżu

  Karol Przeklasa

  dodane 10.07.2017 10:55

  Stypendyści pożegnali Tarnów koncertem zespołu Tylko Ty.

  W niedzielę 9 lipca stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pożegnali tarnowian koncertem fundacyjnego zespołu Tylko Ty.

  Umiejętnie połączenie rockowego brzmienia z wykorzystaniem oratoryjnej aranżacji dało wspaniały efekt, który docenili nie tylko liczni stypendyści, ale również tłumnie zebrani mieszkańcy Tarnowa.

  W ten sposób podopieczni fundacji podziękowali za gościnę i gorące przyjęcie podczas tygodniowego letniego obozu, a także dali świadectwo radosnej wiary.

  Miłą niespodzianką były zaręczyny dwójki stypendystów, Weroniki i Piotrka, które miały miejsce na zakończenie koncertu.

  Wcześniej, w godzinach przedpołudniowych, w tarnowskich parafiach podczas Mszy św. można było usłyszeć świadectwa stypendystów.

  Opowiadali o istotnej roli, jaką w ich życiu spełnia fundacja. – Święty Jan Paweł II pragnął czegoś więcej niż pomnik ze spiżu, chciał czegoś więcej niż Horacy. Dlatego ideą naszej fundacji jest budowa takiego pomnika, złożonego z ludzi, którzy będą propagować jego nauczanie przez świadectwo życia. Jest to możliwe dzięki pomocy materialnej, ale – przede wszystkim – dzięki formacji duchowej stypendystów – mówił Paweł Chodnicki w tarnowskiej katedrze.

  O tym, czym jest „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla samych stypendystów, mówiła w parafii pw. Świętego Krzyża i św. Filipa Neri Ania Szufliska. – Fundacja uformowała mnie, sprawiła, że tkwię we właściwym systemie wartości, zaszczepiła we mnie wiarę, chęć pomagania i nieustannego rozwijania się – podkreślała dziewczyna.

  Przesłaniem stypendystów do tarnowian był ostatni utwór wykonany przez zespół „Tylko Ty”. – Idźmy i głośmy światu nadzieję, mocni wiarą składajmy świadectwo – śpiewali młodzi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół