• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Święci pustelnicy z Tropia

  ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 13.07.2017 10:27

  Zapraszamy na odpust do sanktuarium patronów diecezji tarnowskiej.

  W diecezji tarnowskiej wspomina się dzisiaj św. Andrzeja Świerada i św. Benedykta, pustelników, którzy zasłynęli duchem umartwienia, pokuty i benedyktyńskiej pracowitości.

  Diecezjalne sanktuarium św. Andrzeja Świerada, który urodził się na terenach dzisiejszej diecezji tarnowskiej i miał tutaj swoją pustelnię, znajduje się w Tropiu. Tu również można zobaczyć miejsce, gdzie oddawał się modlitwie i pokucie.

    Kościół w Tropiu
  ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
  Tropie to także ważne miejsce na mapie historii chrześcijaństwa w Polsce. Romański kościół został zbudowany jako fundacja Kazimierza Odnowiciela około 1045 roku.

  Odpust ku czci śś. Andrzeja Świerada i Benedykta rozpocznie się w Tropiu w sobotę 15 lipca o godz. 18 Mszą św. w kościele. – Zapraszamy szczególnie młodzież. Po Mszy św. uczczenie relikwii św. Świerada – mówi ks. proboszcz i kustosz sanktuarium Andrzej Piórek.

  Centralną uroczystością będzie Suma 16 lipca o godz. 11 odprawiona w Pustelni, której będzie przewodniczył bp Władysław Bobowski, przeżywający w tym roku 60. rocznicę kapłaństwa, a kazanie wygłosi bp Stanisław Salaterski.

  Wcześniej przed Mszą św. o godz. 10.30 będzie montaż słowno-muzyczny o tematyce powołaniowej, a potem delegacje złożą życzenia bp. Bobowskiemu życzenia.

  – W czasie Mszy św. będziemy się też modlić za pszczelarzy i rolników, którzy złożą dary miodu i dojrzewających kłosów zbóż. Po Mszy św procesja eucharystyczna do kościoła – dodaje proboszcz.

  We Mszy św. i procesji weźmie udział także orkiestra z Rożnowa. Prom w uroczystość odpustową od godziny 9.00 – 15.00 nie będzie przewoził samochodów.

  Więcej o Tropiu i św. Świeradzie można przeczytać w:

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół