• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Spoczywaj w pokoju

  Marek Białka

  dodane 13.07.2017 10:30

  W Gosprzydowej i Mielcu odbyły się uroczystości żałobne i pogrzebowe ks. Janusza Skrzypka.

  W Gosprzydowej żałobnej Mszy św. przewodniczył bp Stanisław Salaterski. Koncelebrowało ją kilkudziesięciu kapłanów, przyjaciół, kolegów ks. Janusza Skrzypka, a obecnych było wielu parafian gosprzydowskich, dla których zmarły był przez dwa lata proboszczem.

  - Ksiądz Janusz od 12. roku życia zmagał się poważną chorobą nowotworową. W 1998 roku przeszedł poważną operację, która dzięki Bożej Opatrzności zakończyła się pomyślnie – przypomniał bp Salaterski. Walka z chorobą ks. Skrzypka trwała 40 lat. - To były lata cierpienia i dźwigania Krzyża. On nigdy nie ustawał na drodze swojego powołania kapłańskiego. Wytrwał do końca. Był gotowy wypełnić wolę Bożą do końca – mówił bp. Stanisław. 

  Po zakończonej Mszy św. w gosprzydowskim kościele, gdzie od 2015 roku ks. Janusz Skrzypek pełnił funkcję proboszcza, trumna z ciałem zmarłego Kapłana została przewieziona do rodzinnej parafii w Mielcu. Tam o godz. 15.00 w kościele pw. św. Mateusza odprawiona została Msza św. pogrzebowa, po której nastąpiło odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

  Śp. ks. Janusz Skrzypek   Śp. ks. Janusz Skrzypek Archiwum parafii Gosprzydowa

  Ks. Janusz Skrzypek urodził się 16 kwietnia 1965 roku w Mielcu. Pochodził z parafii św. Mateusza w Mielcu. Święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Józefa Życińskiego przyjął 25 maja 1991 roku. Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Okulice, Lubcza, Nieczajna, Łabowa, Gnojnik i Wola Rzędzińska – Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W latach 2010 – 2015 pełnił urząd najpierw administratora, a następnie proboszcza parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Skrzyszowie koło Dębicy. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego referenta misyjnego w dekanacie Pustków - Osiedle. Od sierpnia 2015 roku pełnił urząd proboszcza parafii Gosprzydowa

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół