• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Przyjemne z pożytecznym

  Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

  dodane 15.07.2017 18:20

  W Bogumiłowicach odbył się doroczny rodzinny piknik sołecki.

  Piknik współorganizowali sołtys i rada sołecka Bogumiłowic, Stowarzyszenie Oświatowe „Horyzont”, młodzież realizująca projekt „Rozwijamy skrzydła młodych" oraz Centrum Kultury Wsi Polskiej z Wierzchosławic jako gminna instytucja kultury.

  - Piknik organizujemy, żeby się integrować, żeby ludzie mieli się okazję spotkać, mile spędzili czas, zabawili się, żeby do tego mogły się spotkać całe rodziny. Młodzi poprosili panią sołtys, by mogli wziąć udział w pikniku i by mogli promować to, co dla nich ważne, czyli profilaktykę i promocję zdrowia, ratownictwo. Bardzo dobrze się składa, że łączymy przyjemne i miłe z pożytecznym. Tak, wydaje się, najefektywniej można spędzać czas. A potrzeba nam imprez integracyjnych, bo coraz więcej ludzi, nie tylko tu, chętnie zamyka się w czterech ścianach. Jeśli, zwłaszcza w małych środowiskach, chcemy zrobić coś dobrego, to musimy działać wspólnie, musimy się znać, i taka impreza jak ta dzisiejsza temu służy - mówi Renata Drapała ze Stowarzyszenia „Horyzont”, które współorganizuje piknik .

  W trakcie pikniku rodzinnego w Bogumiłowicach szczególnie widoczna była młodzież, która przy Stowarzyszeniu „Horyzont” realizuje z programu „Równać szanse” projekt, w którym zabawa i integracja łączą się z edukacją. Szczególną uwagę poświęcają nauce pierwszej pomocy. - Młodzi realizują swoje zainteresowania pierwszą pomocą i ratownictwem. Ucząc się tego, starają się również popularyzować dobre praktyki, umiejętności wśród innych, dlatego dziś w czasie pikniku są tak aktywni, dlatego mają pokazy ratownictwa, dlatego też starają się zapraszać do rejestracji dawców szpiku w Stowarzyszeniu „Kropla”, które także tu gościmy - mówi Renata Drapała.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół