• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Anioły z Bielczy

  Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

  dodane 02.08.2017 10:50

  Wypełniły kościół w wigilię święta Matki Bożej Anielskiej. Były chóry anielskie, Anioł Pokoju, dorośli w anielskiej bieli, a najmłodsi pozakładali skrzydła i aureole.

  W wigilię maryjnej uroczystości Porcjunkuli w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej w Bielczy Mszę św. poprzedziła anielska procesja i inscenizacja. Dziewięć aniołów (w nawiązaniu do liczy chórów anielskich) z lampionami w ręku po procesyjnym wejściu do kościoła zajęło miejsce przed ołtarzem Królowej Aniołów. Stanowili tło do odtworzonych wydarzeń z Fatimy sprzed stu lat, kiedy to dzieciom ukazał się Anioł Pokoju.

  Dzieci fatimskie z Bielczy   Dzieci fatimskie z Bielczy Beata Malec-Suwara / Foto Gość – Chcemy pokazać w ten sposób szczególną rolę aniołów, których Matką jest czczona w naszej parafii Królowa Aniołów. To okazja, aby przypomnieć dzieciom, ale i dorosłym o roli naszego Niebieskiego Przyjaciela. Za wieloma sytuacjami w naszym życiu stoi właśnie anioł posłany przez Boga po to, by nas chronił i o nas się troszczył. Chcemy również zachęcić do codziennej modlitwy do swojego Anioła Stróża, by nam nie uciekał – tłumaczy ks. Artur Urban, proboszcz Bielczy.

  W przedstawieniu wzięło udział 13 młodych aniołów i 5 dorosłych, ponadto chór i zespół. Wierni zgromadzeni w kościele także w zdecydowanej większości ubrani byli na biało. Najmłodsi dodatkowo pozakładali skrzydła i aureole. Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ.

  Najmłodsze założyły skrzydła   Najmłodsze założyły skrzydła Beata Malec-Suwara / Foto Gość – To pierwsza taka inicjatywa, ale z nadzieją, że stanie się cykliczną i doroczną organizowaną z racji parafialnego odpustu – mówi proboszcz, z radością oceniając zaangażowanie parafian, którzy pomimo wakacji potrafili się zjednoczyć w tym wspólnym dziele.

  Odpust Porcjunkuli, odpust zupełny, może uzyskać jeszcze dziś każdy, kto nawiedzi kościół, spełniając zwykłe warunki konieczne do uzyskania odpustu, a więc stan łaski uświęcającej, Komunia św. oraz modlitwa w intencjach, w których modli się papież.

  O aniołach z Bielczy i tych, które siedzą nam na prawym ramieniu, będzie można przeczytać w tarnowskim dodatku Gościa Niedzielnego nr 32/2017.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół