• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Narzeczeni, małżonkowie, rodziny

  Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

  dodane 05.09.2017 21:20

  Oni ukochali szczególnie Panią Ziemi Mieleckiej, a Ona ich. Są na to dowody – pełna szafa...

  Wszystkie prośby i podziękowania kierowane do Matki Bożej Chorzelowskiej Królowej Rodzin przechowywane są skrzętnie w chorzelowskiej parafii. Uporządkowane w segregatorach wypełniają całą szafę kancelarii.

  – Ponad 90 procent z nich dotyczy życia rodzinnego i małżeńskiego. Wierni proszą o zgodę, miłość w rodzinie, łaskę ojcostwa, macierzyństwa, o powstanie z nałogów zagrażających jedności małżeńskiej i rodzinnej, coraz częściej ludzie młodzi zanoszą prośby o łaskę dobrego męża czy żony. To piękny i pozytywny znak, że ludzie młodzi czują i zaczynają się modlić o dobrego współmałżonka – zauważa ks. Andrzej Rams, chorzelowski kustosz.

  Wdzięczni doznanych łask składają Matce Bożej wota, złote pierścionki, łańcuszki, bransoletki, nawet obrączki ściągają z palca, składając na ołtarzu.

  Ludzie ofiarowują Pani Ziemi Mieleckiej cenne wota, które odnotowywane są w "Księdze wotów" z nazwiskiem ofiarodawcy i intencją, z jaką je składa. Niektórzy chcą zachować anonimowość, jak ofiarodawca tego daru   Ludzie ofiarowują Pani Ziemi Mieleckiej cenne wota, które odnotowywane są w "Księdze wotów" z nazwiskiem ofiarodawcy i intencją, z jaką je składa. Niektórzy chcą zachować anonimowość, jak ofiarodawca tego daru Beata Malec-Suwara / Foto Gość – Kilka razy zdarzyło się, że młodzi ludzie zostawili dla Matki Bożej komplet srebrnych obrączek. To wzruszające i podbudowujące, kiedy mówią, że przed cudownym obrazem Matki Bożej Królowej Rodzin przyrzekali sobie, że w czystości przeżyją swoje narzeczeństwo, i na znak tego założyli srebrne obrączki. Kiedy mają zawrzeć związek małżeński i założyć rodzinę, składają je Matce Bożej jako wotum – mówi kustosz.

  – Ludzie czują, że to miejsce ma szczególny charakter, a Matka Boża w tym obrazie szczególną matczyną troską otacza rodziny. Jej czciciele ukoronowali już Ją dawno w swoich sercach – dodaje.

  Posłuchaj ks. Andrzeja Ramsa:

  DSI

  Wnętrze sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie   Kliknij w zdjęcie, zobaczysz:
  Wnętrze sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie
  Marek S. Graniczkowski

  Czytaj także pozostałe informacje w specjalnej zakładce Koronacja w Chorzelowie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół