• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • O Złoty Warkocz Tarłówny

  inf. prasowa

  dodane 07.09.2017 14:30

  Turniej rycerski, bitwa o zamek, grzmoty armat i koncerty to czeka tych, którzy 17 września odwiedzą zamek w Dębnie.

  Jak zwykle wraz z końcem lata, Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Dębińskie Centrum Kultury organizuje wielkie wydarzenie plenerowe, jakim jest Międzynarodowy Turniej Rycerski „O Złoty Warkocz Tarłówny”, który odbędzie się w otoczeniu renesansowego zamku w Dębnie 17 września.

  Jest to impreza o długiej historii, albowiem jej początki sięgają lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Przez lata przybywało wykonawców, podnosił się także poziom odtwórstwa historycznego w naszym kraju. Korzystając z tych korzystnych tendencji udało się organizatorom utrzymać wysoki poziom wykonawczy i rekonstrukcyjny, zrezygnowano zdecydowanie z uczestnictwa grup, które cechuje mierna jakość odtwórstwa.

  W tym roku, tradycyjnie Dębno odwiedzą zbrojni reprezentujący Polskę, Węgry oraz Słowację. Nie zabraknie stałych gości, czyli jazdy Sandomierskiego Ośrodka Kawaleryjskiego, który każdego roku pokazuje się w nowej choreografii konnej.

  Cały czas koloryt placu boju oraz zamkowych okolic zapewniać będą przyjaciele Dębna z Agencji Eventów Historycznych „Sarmata”, którzy bawić będą publiczność niebanalną konferansjerką. Zabraknąć nie powinno także potężnie grzmiących armat polskich, ale i tych przyciągniętych przez Zespół Historyczny „Berezun”. Pojawią się też niezawodni Węgrzy, reprezentujący Zakon św. Jerzego z Wyszehradu.

  Z pewnością dwoma momentami kulminacyjnymi będzie bitwa o zamek, która cieszy się szczególnym zainteresowaniem widzów. Elementem najważniejszym zaś będzie rozegranie finałowego pojedynku na miecz o trofeum, jakim jest „Złoty Warkocz Tarłówny”.

  Przypomnieć należy tutaj, że właśnie w Dębnie zwyciężali, bądź pokazywali się z najlepszej strony rekonstruktorzy stanowiący dzisiaj trzon rycerskiej reprezentacji Polski. Także i w tym roku, w Dębnie, pojawią się zbrojni pretendujący z pewnością do roli i godności bycia członkiem kadry narodowej.

  Całość tego wyjątkowego spotkania z historią trwać będzie przez sześć godzin, od 13.00 do 19.00. Obok walk, usłyszeć będzie można kilkudziesięciominutowy koncert muzyki szkockiej w wykonaniu grupy Pipes and Drums z Częstochowy. Po zakończeniu części bojowej zaś, organizatorzy zapraszają na koncert grupy Shamrock i spotkanie z muzyką celtycką.

  Całość, jak zawsze, zwieńczy pokaz sztucznych ogni.

  Podczas turnieju będzie można zwiedzać też zamek.

  Zobacz, jak wyglądał turniej w ubiegłym roku:

  Turniej Rycerski O złoty warkocz Tarłówny Dębno 18.09.2016
  Agata Olejnik

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół