• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Woda z papieru już płynie!

  Maria Ślusarz

  dodane 13.09.2017 12:14

  W Kamerunie działa już studnia im. dr. Filipa Adwenta. Powstała dzięki makulaturze zbieranej w Bochni.

  Po trzech latach przygotowań i zbierania środków w kwietniu br. została wykopana studnia głębinowa w bardzo biednej dzielnicy stolicy Kamerunu Yaounde.

  Po założeniu ręcznej pompy nadano jej imię dr. Filipa Adwenta, dokonano błogosławieństwa studni i placu, na którym powstanie Centrum Dziecka.

  Do powstania studni w znacznej mierze przyczynili się mieszkańcy Bochni i ziemi bocheńskiej, którzy w ciągu 3,5 roku, podczas 16. zbiórek,  złożyli 135,5 tony makulatury, co dało kwotę 38.460,00 zł.

  Stanowi to ok. 80 procent kosztów zbudowanej studni, a zatem śmiało możemy powiedzieć, że bochnianie zbudowali studnię w Kamerunie.

  Wybudowana studnia głębinowa z udziałem mieszkańców Bochni i ziemi bocheńskiej bardzo poprawiła standard życia tych bardzo biednych ludzi i przybliżyła budowę Centrum Dziecka. Teren na którym znajduje się studnia został ogrodzony i są prowadzone prace przygotowawcze do budowy Centrum.

  Przed rozpoczęciem zasadniczych prac budowlanych konieczne jest postawienie betonowych zbiorników rozprowadzających wodę.

  Koszt budowy tych zbiorników wynosi ok. 49 000 zł, dlatego po wakacyjnej przerwie nadal kontynuujemy akcję „Makulatura na misje”.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w zbiórce makulatury, która odbędzie się w sobotę 16 września br. przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni od godz. 7 do 16.

  W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy recyklingowej Ekombud, znajdującej się przy ul. Partyzantów 7 – wjazd od ul. Gazowej.

  Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki. Dziękując jeszcze raz za dotychczasowe zaangażowanie, liczymy na Państwa dalszą  pomoc.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół