• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Ponad 5 tys. złotych

  Maria Ślusarz

  dodane 21.09.2017 09:52

  Pieniądze zasilą konto budowy zbiorników doprowadzających wodę do Centrum Dziecka w stolicy Kamerunu.

  Deszczowa pogoda nie wystraszyła ludzi o wielkim sercu i dobrej woli, którzy przynieśli i przywieźli różnymi środkami transportu 12 882 kg zużytego papieru. Zbiórka makulatury odbyła się przy kościele pw. św. Jana Nepomucena w Bochni.

  Zgodnie z prośbą organizatorów pomiędzy czerwcową, a wrześniową zbiórką kilka osób i instytucji dostarczyło makulaturę bezpośrednio do bazy firmy EKOM-BUD w ilości 450 kg. Łącznie zebrano 13 332 kg, co dało kwotę 5 067,20 zł. Ponadto „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Bochni i szkoła podstawowa w Szczurowej przekazały ogółem 715 zł za sprzedaną makulaturę.

  Tak więc konto budowy zbiorników rozprowadzających wodę do budowanego w najbliższym czasie Centrum Dziecka w Yaounde – stolicy Kamerunu powiększymy o kwotę 5 782,20 zł.

  Do wrześniowej zbiórki makulatury oprócz osób prywatnych włączyły się szkoły: szkoła podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej, szkoła podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Strzelcach Wielkich, szkoła podstawowa nr 4 im. św. Barbary w Bochni i instytucje: Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Bochni, ul. Floris 16, „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Bochni, Starostwo Powiatowe w Bochni i kilka innych, które prosiły o anonimowość.

  W imieniu własnym i Zgromadzenia Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa zwanych pasjonistkami składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspomogli naszą akcję „Makulatura na misje”.

  Siostra Kolbena Frąckiewicz założycielka Misji w Yaounde i koordynatorka budowy studni im. dr Filipa Adwenta oraz Centrum Dziecka zapewnia o nieustającej modlitwie w intencji wszystkich ludzi wspomagających te dzieła.

  Zapraszamy gorąco do ostatniej w tym roku zbiórki makulatury w sobotę 14 października przy parafii św. Pawła Apostoła w Bochni.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół