Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Wierzę w Kościół

Musimy szczerze wyznać, że nigdy do końca nie potrafimy zrozumieć rzeczywistości Kościoła, ponieważ Kościół jest tajemnicą.

Czy rzeczywiście Kościół jest dzisiaj niezrozumiany? Kto nie rozumie czym jest Kościół?

Kościół nie jest rozumiany przez tych, którzy do niego nie należą. Kościół nie jest rozumiany przez tych, którzy do niego należą, bo zostali ochrzczeni, lecz porzucili Boga i wiarę. Kościół nie jest rozumiany także przez tych, którzy do niego należą, ale się od Kościoła dystansują (nie identyfikują się z Kościołem). Kościół nie jest rozumiany nawet przez tych, którzy są jego – jak sądzą – wiernymi dziećmi. Jak łatwo zauważyć jest tych grup kilka…

Musimy szczerze wyznać, że nigdy do końca nie potrafimy zrozumieć rzeczywistości Kościoła, ponieważ Kościół jest tajemnicą. Kościół jest tajemnicą, ponieważ jest rzeczywistością bosko-ludzką, czyli jest rzeczywistością złożoną z pierwiastka boskiego i ludzkiego. A co za tym idzie jest rzeczywistością widzialną i niewidzialną, ziemską i niebieską, materialną i duchową. Wszyscy więc powinniśmy się starać ciągle pogłębiać nasze rozumienie Kościoła. Dlatego ten temat jest tak aktualny.

DO POBRANIA: |
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Pytanie

Jak miała na imię wskrzeszona przez Piotra kobieta?

Odpowiedzi z podaniem tradycyjnego adresu pocztowego prosimy przesyłać e-mailem na adres: studium@gosc.pl
lub pocztą tradycyjną:

"Gość Niedzielny" Plac Katedralny 1
33-100 Tarnów

Konkurs

Zgłoszenie

 "Gość Niedzielny"
Ul. Katedralna 1
33-100 Tarnów

lub na adres
studium@gosc.pl

Sponsor