• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Gospel Day w Tarnowie

  ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 03.10.2017 10:34

  Tarnowski chór będzie się szkolił pod kierunkiem Briana Fentressa z USA. A po warsztatach zaprasza na koncert!

  Podczas dwudniowych warsztatów wokalnych pod kierunkiem znakomitego instruktora muzyki gospel, charyzmatycznego wokalisty i dyrygenta Briana Fentressa, Tarnowski Chór Gos.pl wzbogaci swój repertuar o nowe, ambitne utwory gospel.

  Na zakończenie warsztatów wraz z instruktorem i zespołem instrumentalnym zaprezentują się tarnowskiej publiczności podczas koncertu finałowego Tarnów Gospel Day, 29 października, o godz. 18 w tarnowskim teatrze im. L. Solskiego.

  Wydarzenie to zainauguruje przygotowania zespołu do obchodów Jubileuszu 15-lecia Tarnowskiego Chóru Gos.pl w 2018 roku.

  Ideą Tarnów Gospel Day jest stworzenie wydarzenia dedykowanego miastu Tarnów - miejscu, w którym w 2003 roku narodził się chór gospel i powstała społeczność ludzi pasjonujących się tym właśnie gatunkiem muzycznym.

  Od tego czasu Tarnowski Chór Gos.pl jako jedyny chór gospel działający na terenie Tarnowa, podbił serca mieszkańców miasta i regionu stając się muzyczną wizytówką miasta i Małopolski.

  W lutym 2017 roku z inspiracji osób związanych z Tarnowskim Chórem Gos.pl powstało Stowarzyszenie Tarnowski Chór Gos.pl, mające na celu wspieranie działalności chóru oraz upowszechnianie muzyki gospel i wartości chrześcijańskich poprzez zróżnicowane formy przekazu, skierowane do jak najszerszego kręgu odbiorców.

  „Tarnów Gospel Day 2017" to pierwszy znaczący projekt podejmowany przez Stowarzyszenie, a współfinansowany z budżetu miasta, którego przyszłościowym założeniem jest, aby powstawały kolejne edycje „Tarnów Gospel Day” będące z każdym rokiem coraz większym wydarzeniem związanym z Tarnowem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół